BIST 5.031,99 %-0.59 Dolar 19,05 %0.19 Euro 20,43 %-1.05 Gr. Altın 1.211,97 %0.66 Petrol 75,00 %-1.21 Bitcoin 27.475,98 %0.02
İstanbulsisli9 °Csisli
,

Bademcik ameliyatı sonrası ölüme soruşturma: Doktor kayıp

Mersin'de 55 yaşındaki Muammer Aydoğdu, özel bir hastanede bademcik ve geniz eti ameliyatı olduktan 17 gün sonra hayatını kaybetti. Ailenin şikayeti üzerine hastaneyle ilgili inceleme başlatıldı.

Bademcik ameliyatı sonrası ölüme soruşturma: Doktor kayıp

Mersin'de özel bir hastanede bademcik ve geniz eti ameliyatı olduktan 17 gün sonra hayatını kaybeden kişinin ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, Almanya'da yaşayan Muammer Aydoğdu (55) tatil için geldiği Mersin'de nefes almakta güçlük çekince kentteki özel bir hastaneye başvurdu.

26 Aralık'ta bademcik ve geniz eti ameliyatı olduktan sonra taburcu edilen Aydoğdu'nun, operasyondan 17 gün sonra hayatını kaybetmesi üzerine ablası Songül Yıldırım ve yakınları, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine İl  Müdürlüğünce özel hastaneyle ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

"KENDİ HASTANESİNE GÖTÜRDÜ, BİR SÜRE SONRA 'KAYBETTİK' DEDİ"  

Abla Songül Yıldırım, gazetecilere, ameliyat sonrası kardeşinde kanama olduğunu anlattı.

Yıldırım, kanama üzerine kardeşinin aynı hastanede 5 gün daha tedavisine devam edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Daha sonra eve geldik ama kardeşim yine kanama geçirdi. Hemen ambulansı ve kardeşimin doktorunu aradık. Doktoru, ambulans doktoruna kendisinin yanına getirmelerini söyledi. Onlar kabul etmedi ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdük.

Biz gittikten sonra doktoru geldi ve kendi hastanesine götürmek istedi. Doktoru, kardeşimi ikna ederek kendi arabasıyla özel hastaneye götürdü. Biz de o hastaneye gittik. Yukarı çıkarmış, bir süre sonra yanımıza gelerek 'hastayı kaybettik' dedi. Biz neye uğradığımızı şaşırdık."

"DOKTOR ORTADAN KAYBOLDU"

Aydoğdu'nun yeğeni Haydar Yıldırım da doktorun ölüm haberini verdikten sonra ortadan kaybolduğunu ve kendisini bir daha görmediklerini öne sürdü.

Kaynak : NTV

İlişkili Haberler

Manşetler