,

Askıda Fatura'dan sonra askıda ulaşım

İBB, ilgi gören Askıda Fatura uygulamasının ardından 'Ulaşım destek paketi'ni uygulamaya soktu. Kısa sürede büyük ilgi gören kampanya kapsamında yapılan yardımlarla doğrudan ihtiyaç sahibi vatandaşın İstanbulkart’ına 300 TL yükleniyor.

Askıda Fatura'dan sonra askıda ulaşım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 'Askıda fatura' uygulamasının ardından yeni bir dayanışma hareketi daha başlatarak 'Ulaşım destek paketi'ni başlattı. Kampanya kısa sürede çığ gibi büyürken yapılan yardımlarla doğrudan ihtiyaç sahibi vatandaşın İstanbulkart’ına 300 TL yükleniyor. İhtiyaç sahibi vatandaş, İstanbulkart’ına yatırılan destek sonrası SMS ile bilgilendiriliyor.

SİZ DE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

Konuyla ilgili bir bir paylaşım yapan İBB eski Sözcüsü Murat Ongun, "Askıda ulaşım desteği devam ediyor, siz de destek olabilirsiniz" dedi.

Askıda ulaşım desteği devam ediyor, siz de destek olabilirsiniz; https://t.co/AzQAawuVFo pic.twitter.com/R42memmReb

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) November 24, 2022

DESTEK MİKTARI 300 TL

İBB'nin yeni kampanyasıyla ilgili web sitesinde şu ifadeler yer alıyor:

Kıymetli Hayırsever; Ulaşım Destek Paketinden, yapılan değerlendirme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Bu destek paketi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 300 TL tutarında destek sağlanmaktadır. Yapacağınız destek doğrudan ihtiyaç sahibi vatandaşın İstanbulkart’ına yatırılacak ve SMS ile bilgilendirilecektir. Lütfen aşağıdaki miktarı tıklayınız.

Vatandaşlar da sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda sosyal dayanışma kampanyasının önemine dikkat çekti.

KARAR

İlişkili Haberler

Manşetler