BIST 5.031,96 %-0.59 Dolar 19,08 %0.19 Euro 20,43 %-1.05 Gr. Altın 1.211,96 %0.66 Petrol 75,00 %-1.21 Bitcoin 27.486,98 %0.06
İstanbulparçalı az bulutlu10 °Cparçalı az bulutlu
,

6 yaşında evlendirilen çocuğun annesinin ifadesi ortaya çıktı

Günlerdir ülkeyi sarsan İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın yöneticisi Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını Kadir İstekli isimli müritle evlendirmesi olayına ilişkin anne Fatıma Yüksel’in ifadesi ortaya çıktı.

6 yaşında evlendirilen çocuğun annesinin ifadesi ortaya çıktı

6 yaşındaki çocuğun evlendirilerek istismara maruz bırakıldığı skandalda anne Fatıma Yüksel'in ifadesine ulaştı. Günlerdir Türkiye gündeminden düşmeyen o fotoğrafların hikayesini anlatan anne, “Kadir İstekli'nin sarıldığı kahverengi çek yat üzerinde oturan fotoğraftaki kızım H.K.'dır” dedi.

6 yaşında Kadir İstekli ile evlendirildiğini iddia eden H.K.G.’nin annesinin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli olarak verdiği ifadeye Sözcü Gazetesi ulaştı.

“YAŞ FARKINI SORUN ETMEDİK”

Anne Fatıma Gümüşel, kızının emniyete verdiği ifadeleri okuyunca şaşırdığını söylüyor ve H.K.G.’nin evlendirildiği eşiyle ilgili şu çarpıcı bilgiyi veriyor:

“… Kadir İstekli benim eşimin talebelerindendir. Benim kızım 16 yaşındayken Kadir İstekli annesiyle beraber H.K.G.’yi istemeye geldiler. Hatırladığım kadarıyla Kadir İstekli’yle kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı. Kızım bu yaş farkını hiç sorun etmedi. Ben ve eşim de bu yaş farkını sorun etmedik. Çünkü Kadir İstekli genç görünüyordu.”

Annenin ifadesinde gelinlik ve diğer fotoğraflarla ilgili de anne çarpıcı bir bilgi veriyor:

“… Bana göstermiş olduğunuz başında turkuaz örtü olan kızım H.K.’dir. Arkasındaki kişi ise Kadir İstekli’dir. Bu fotoğraf Sapanca’daki evde çekilmiştir. Kızım burada 7-8 yaşlarındadır. Yine beyaz gömlekli arkası dönük oturan kişi Kadir İstekli’dir.

“… Yine başında örtü Kadir İstekli’nin sarılmış halinde bulunduğu kahverengi çekyat üzerinde oturan fotoğraftaki H.K.’dir.”

ÇOCUKLARIM KURAN DERSLERİ ALIYORDU

Anne Fatıma Yüksel kızının İstekli’den Kuran dersleri aldığını söyledi.

“… Kızım H.K. ve diğer çocuklarımın hepsi Kadir İstekli’den Kuran dersleri alıyorlardı. H.K. 7-8 yaşlarından itibaren 10 yaşına kadar Kadir İstekli’den ders aldı. 10 yaşından sonra H.K.’yı Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki başka bir medreseye gönderdik. Yaklaşık 3 sene Arifiye’de kaldı. Kızım artık büyüdüğü için Kadir İstekli’den ders almasına müsaade etmedik. Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır."

İlişkili Haberler

Manşetler