,

2022'de alım yapacağını açıklayan kurumlar

Bütçe görüşmeleri sırasında 4 kurum personel alımına dair açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar

2022'de alım yapacağını açıklayan kurumlar

2022 yılı Bütçe görüşmeleri sırasında 2022 yılında personel alımı yapacağını söyleyen kurumlar:

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığa 1575 personel alınacağını duyurdu. Bu alıma dair duyuru yayımlandı. İlan için tıklayın.

Adalet Bakanlığı

Adalet Bakan Abdulhamit Gül "2022 yılında 12 bin 400 yeni personel alacağız. Bu konudaki planlamamızı tamamladık. Bu sayının artırılması yönündeki çalışmamızı da sürdüreceğiz" dedi. Alıma dair henüz biir bilgi yok.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

2022 Asdep alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir TV kanalında yaptığı açıklamada "Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler. 6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak." dedi. Alıma dair henüz biir bilgi yok.

2022 Engelli alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, en geç 2022'nin ocak ayı itibarıyla 3 binden fazla engelli kamu personelinin atamasını Bakanlık olarak yapacaklarını bildirdi. Atama tarihi henüz açıklanması

Sağlık Bakanlığı

10 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı Mart ayına kalmıştı. İlgili haber için tıklayınız. ozel-haber/20-bin-saglik-personeli-alimi-mart-ayina-kaldi

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler