,

Özel yetenekli öğrencileri yetiştiren 5 bin 73 öğretmene gelişim eğitimi verildi

Avrupa Birliği'nin desteğiyle finanse edilen "Özel Eğitimde Kaliteli Öğretime Evet!" Projesiyle özel yetenekli öğrencileri yetiştiren 5 bin 73 öğretmene gelişim eğitimi verildi.

Özel yetenekli öğrencileri yetiştiren 5 bin 73 öğretmene gelişim eğitimi verildi

Proje Koordinatörü Dr. Derya Yüreğilli Göksu, AA muhabirine, projenin "Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı" bünyesinde düzenlendiğini belirtti.

Göksu, şunları kaydetti:

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının finansmanını yürüttüğü projenin, operasyon faydalanıcısı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, hibe faydalanıcısı ise Etimesgut BİLSEM. 1 Kasım 2021'de başlayan projeyle BİLSEM öğretmenlerinin eğitim-öğretim sürecinde eğitim bilimleri alanındaki bilgi ve becerilerinin arttırılması ve yenilikçi yaklaşımları uygulamaları amaçlandı. Proje kapsamında Türkiye genelinde BİLSEM ile destek eğitim odalarında özel yetenekli öğrenciler ile birlikte buralarda görevli 705 idareci, 5 bin 73 öğretmen ve 85 bin 818 veliye ulaşıldı."

Proje kapsamında özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldıkları atölyelerde zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış eğitim ortamlarının düzenlendiğini ve bu sayede etkinliklerin niteliğinin de artacağını ifade eden Göksu, tüm paydaşların proje içerikleri ve dokümanına ulaşabilmesi için "www.ozelvekapsayiciegitim.com" adresini kullanmaya başladıklarını, bu adres üzerinden çalışma ve paylaşımların proje bittikten sonra da devam edeceğini bildirdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler