,

Yurt Yönetim Memurları meslek personeli sayılmak istiyor

Yurt yönetim memurluğuna son zamanlarda Sosyal Hizmet, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Sosyoloji mezunları alındığından dolayı bu kadro unvanının meslek kariyer personeli sayılması talep ediliyor

Yurt Yönetim Memurları meslek personeli sayılmak istiyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kredi Yurtlar Kurumunda görev yapan yurt yönetim memurları 2023 yılı toplu sözleşmesinde yer almak için 6 talep yayımladı

Özellikle son zamanlarda Yurt Yönetim Memurları alımlarında; Sosyal Hizmet, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Sosyoloji mezunları alındığından Yurt Yönetim Memurlarının da meslek personeli saydırılması sayılmasını talep eden çalışanlar diğer meslek personeli gibi özel hizmet tazminatının 5-8 derece/kademe için 94 puan, 1-4 derece/kademe için 97 puan yapılması ayrıca ek göstergenin de 3600 olarak güncellenmesini talep etti.

Yurt Yönetim memurlarının diğer talepleri şu şekilde:

2. Kredi ve Yurtlar Kurumunda görev yapan Yurt Yönetim Memurlarının gerçekleştirdikleri fazla çalışma karşılığının artırılması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 7/24 hizmet veren kuruluşlarımızda nöbet tutulup fazla mesai olduğunda diğer memurlara ödenen Nöbet Ücretinin Yurt Yönetim Memurlarına da ödenmesi.

3. Yurt Yönetim Memurlarına 3’lük kadro ile Yeşil Pasaportun verilmesi.

4. Yurt Yönetim Memurlarının uzun süreli ve gece saatlerinde görev alması ve görevi esnasında tüm idari sorumluluğu tek başına taşıması sebebiyle Yurt Yönetim Memurlarına sorumluluk zammının verilmesi.

5. Yurt Yönetim Memurlarının resmi tatil ve dini bayramlarda yaptığı mesai ücretinin 3 katı olarak ödenmesi, izin verilecekse de 3 katı olarak verilmesi.

6. Bakanlığımızda görev yapan Yurt Yönetim Memurlarının 55 puan olan Özel Hizmet Tazminatının Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarında görev yapan Yurt Yönetim Memurlarında olduğu gibi 60 puan olarak düzenlenmesi.

Yurt yönetim memurları ne kadar maaş alıyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 9/1 derece kademede başlayan bekar bir yönetim memuru Nisan 2023 tarihi itibariyle 11 bin 90 lira maaş alırken, KYK'da çalışan bekar bir yönetim memuru 11 bin 260 lira maaş alıyor

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler