Memurlar

Vali ve kaymakamların maaşları 4 bin ila 6 bin 700 lira arasında artacak

Ak Parti Milletvekili Orhan Yeğin yaptığı açıklamada, Vali ve kaymakamların maaşlarının 4 bin ila 6 bin 700 lira arasında artacağını belirtti.

Eklenme : 30 Haziran 2022 Perşembe 16:02 - Güncelleme : 30 Haziran 2022 Perşembe 16:09


Ak Parti Milletvekili Orhan Yeğin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada, Vali ve kaymakamların maaşlarının 4 bin ila 6 bin 700 lira arasında artacağını belirtti.

Orhan Yeğin açıklamaısnda "Madde 1’de mülki idare amirliği hizmetleri sınıfına dâhil kadrolarda görev yapanlara ek tazminat ödenmesi düzenlenerek görev aylıklarında iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda mülki idare amirliği hizmetleri sınıfına dâhil kadrolarda görev yapan personelin hâlen 375 sayılı KHK eki 1 ve 2 sayılı cettvellerde yer alan ek ödeme oranı ve tazminat gösterge rakamın da artış yapılmaktadır. Söz konusu değişiklik 15/1/2023 tarihinden geçerli olmak üzere görev aylıklarına yansıtılacaktır. Böylece mülki idare amirliği hizmetleri sınıfına dâhil personelin; kaymakam, vali yardımcısı, 1’inci sınıf mülki idare amiri, vali gibi görev aylıklarında 2022 yılı Temmuz ayı itibarıyla yaklaşık 4.000 ila 6.700 TL arasında bir artış meydana gelecektir " dedi.

Ancak maaş artışı kanun teklifinde de yer aldığı üzere 1 Ocak 2023'ten geçerli olacak

Gazetememur.com'da, kanun teklifinin yayımlandığı ilk gün yapılan haberi ve hesaplamaları görmek için tıklayınız.

----------------

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca GAZETEMEMUR.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Facebook hesabı için tıklayınız.

İnstagram hesabı için tıklayınız.

Kaynak : Gazete Memur