BIST 100 8.334,92 %1.41 Dolar 27,40 %0.08 Euro 28,98 %-0.06 Altın Gram 1.630,63 %0.18 Brent Petrol 92,41 %0.22 Bitcoin 27.879,99 %3.19
,
#Sözleşmeli personel

Sözleşmeliye kadroda kapsam genişleyecek mi? Ücretli öğretmenler kapsamda mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, PTT'de idari hizmet sözleşmesiyle çalışanlara kadro verilmeyeceğini belirtti.

Sözleşmeliye kadroda kapsam genişleyecek mi? Ücretli öğretmenler kapsamda mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "sözleşmelilere kadro düzenlemesinde daha sonra kapsamın genişletilmesine yönelik bir çalışma olup olmayacağı" yönündeki soruyu cevapladı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin "PTT'de çalışan İHS'liler sözleşmeli değil. İşçi statüsünde. Sözleşmeli değiller bunlar. Eski tabirle 4/A'lı, SSK'lı bunlar. Biz sözleşmeli olarak çalışanlara yönelik bir düzenleme yaptık. Bu toplu sözleşmenin bir maddesiydi. Netice itibariyle dışarda kalanların tümü bu şekilde." dedi.

Bakan Bilgin ücretli öğretmenlerin kadroya geçirilip geçirilmeyeceğine ilişkin olarak ise "Ücretli öğretmenler memur da değil sözleşmeli de değil. Süreli çalışıyorlar. Süresiz çalışan konumunda değiller. Ek ders karşılığında çalışıyorlar. Bu ndenle bunlar kadroya geçemeyecek" dedi. Bazı kurumlar da kendileri istemedi. İsteyenlerin hepsini aldık.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler