,

Sağlıkçı Birliği Sendikası’nın Anayasa Müzakerelerine katılım talebinde önemli gelişme!

Kurulduğu ilk günden bu yana sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını dile getiren Sağlıkçı Birliği Sendikası bu sefer de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa Müzakereleri için çağrıda bulunduğu davete katılma talebinde bulundu. Talebin ardından geri dönüt alan sendika bu gelişmeyi şu sözler ile dile getirdi:

Sağlıkçı Birliği Sendikası’nın Anayasa Müzakerelerine katılım talebinde önemli gelişme!

Geçtiğimiz günlerde Sağlıkçı Birliği Sendikası olarak Anayasa Müzakerelerine katılmak üzere Cumhurbaşkanlığına talebimizi iletmiştik.

Bugün Cumhurbaşkanlığından aranarak talebimizin ulaştığını ve son kez yazılı başvuruyu İdari İşler Başkanlığına göndermemizi belirttiler. Başvuru dilekçemizin işleme alındığı ve gelişmelerden haberdar edileceği aktarıldı.

Başta; 3+1 tayin mağduriyeti, Aile Birliği çifte standartı, Özlük ve Tayin hakları, İstihdam ve Atama takvimi, Mobbing ve Liyakatsiz yöneticilik, Sağlıkta şiddet, Meslek Tanımları, ve Sağlıkta Taşeronlaşma gibi konuların sunumunu gerçekleştireceğimizi başvuru dilekçemizde belirtmiştik.

Belirttiğimiz konular üzerine Cumhurbaşkanlığına sunum yapmak üzere müzakerelere katılma talebimizin bu aşamada olduğunu siz değerli meslektaşlarımızın bilgisine sunma gereği duyduk. Konuyla alakalı gelişme oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Sağlıkçı Birliği Sendikası tüm problemler için sizinle...

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler