,

"Kamu Personel Reformunun Altyapısını Hazırladık"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Habertürk TV canlı yayınında gazetecilerin gündeme ve çalışma hayatına dair sorularını yanıtladı.

"Kamu Personel Reformunun Altyapısını Hazırladık"

Memur maaşlarının 22 bin lira olacağını hatırlatan Bakan Bilgin Kamu personel reformıuna değinenerek şu açıklamayı yaptı:

“Kamuda bizim çalışmalarımızdan birisi olan sözleşmeli personel konusu vardı. Sözleşmeli memurlara kadro verdik. Artık sözleşmeli memur çok özel alınacak. Nükleer enerji uzmanı diyelim, onu mevcut memur maaşlarıyla bulamıyorsunuz, özel sözleşme ile alacaksınız. Onun dışında sözleşmeliyi kadroluya dönüştürdük. Aradaki farkları düzenledik. Parlamenter sistemden kaynaklanan sorun var. 33 çeşit sözleşmeli uygulaması vardı. Bu fevkalade büyük sorundu. Devlet bakanlığı kurmuş, kanun çıkarmış, ek madde yazdırmış personel almış. İçinden çıkılmaz haldeydi onu düzenledik. Kamu çalışanlarının içerisinde eşitsizlik var. Bu statülerin eğitime, tecrübeye, başardıkları sınava göre yeniden düzenlenmesi lazım. Kamu personeli reformuna ihtiyaç var. Yasaya dönüşecek altyapısını hazırladık.”

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler