,
#Maaş Promosyonu

Emniyet'ten maaş promosyonu açıklaması: Taşıt alımı yapmıyoruz

Emniyet Genel Müdürlüğü polislerin de dahil olduğu maaş promosyonlarına ilişkin açıklama yaptı.

Emniyet'ten maaş promosyonu açıklaması: Taşıt alımı yapmıyoruz

Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerinde de dahil olduğu 5 yıllık anlaşma yapıldığını belirtti. Yapılan anlaşmaya göre, ödenen promosyonların memur maaş zammına göre artış göstereceğini duyurdu.

İşte EGM'den yapılan maaş promosyonu açıklaması

Maaş Promosyonlarına İlişkin İddialarla İlgili Açıklama

FETÖ ile aynı dili kullanan ve uzun zamandır teşkilatımıza yönelik dezenformasyon faaliyeti yürüten bazı sosyal medya hesapları tarafından gündeme getirilmeye çalışılan teşkilat mensuplarımızın maaş promosyonlarına ilişkin asılsız iddialarla ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 

Personelimizin, 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmış, promosyon ödemeleri 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır.

Promosyon ihalesine, ilgili teknik şartnamenin "bankanın her il merkezinde asgari bir şubesi bulunacaktır" şartını sağlayan 3'ü kamu, biri özel olmak üzere toplam 4 banka davet edilmiş; Ziraat Bankası katılım sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 TL teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 TL’lik teklifini daha sonra 300 TL’ye çıkararak en yüksek teklifi vermiştir.

- Sadece Vakıfbank teklif verdi

Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu komisyonca, Vakıfbank’ın 300 TL’lik teklifi, en iyi teklif olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip personele ödenmeye başlamıştır.

- Maaş promosyonu, memur maaş katsayısıyla artacaktır

Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmiştir. Bu kapsamda Ocak 2023 tarihinde ilk zamlı ödeme gerçekleştirilecek ve aylık 300 TL'lik ödeme memur maaş zammı oranında artacaktır.

- Maaş promosyonu ile araç alınmamaktadır

Promosyon ödemelerinin tamamı personele dağıtılmakta olup taşıt vb. alımı gibi farklı bir alanda kullanımı asla söz konusu değildir.

Maaş protokolü, il emniyet müdürlükleri mevcut protokollerinin süresi bittikçe dahil olabilecek şekilde düzenlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler