USD : 18,60 %0,12
EUR : 18,21 %-0,09
ALTIN (Gr): 1.023,22 %0,03
BIST 100 : 3.568,93 %0,43
BITCOIN : 19.968,95 %-0,41
Petrol : 94,90 %0,51
Memurlar

EGM polis promosyonu ne kadar oldu?

EGM polis promosyonu ne kadar oldu? Vakıfbank polis maaş promosyonu iptal mi? Kamu kurumlarında peş peşe promosyon sözleşmesi görüşmeleri başladı. Belediyelerden bakanlıklara ve müdürlüklere kamuda çalışanların şartlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor. Emniyet-Sen Başkanı Faruk Sezer ise polis maaş promosyonlarına ilişkin taleplerini dile getirdi. Polisler diğer kamu kurumlarında çalışanlara göre daha düşük promosyon alıyor.

23 Eylül 2022 Cuma 17:00

EGM polis promosyonu ne kadar oldu? Vakıfbank polis maaş promosyonu iptal mi? Twitter’da haftalardır gündemde olan polis maaş promosyon görüşmelerinde yeni gelişmeler yaşanıyor. EMNİYET SEN Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer, polislerin en az 50 bin lira promosyon talep ettiğini dile getirmişti. Görüşmelerde anlaşmalar tıkanma noktasına gelirken, polis promosyonu ne kadar oldu sorusuna yanıt aranıyor. Vakıfbank polis maaş promosyonu iptal mi?

VAKIFBANK POLİS MAAŞ PROMOSYONU İPTAL Mİ?

Emniyet-Sen Başkanı Faruk Sezer yaptığı açıklamada, “"Anlaşmanın 1 haftaya kadar açıklanması halinde en az 50.000 TL istiyoruz. Anlaşma kasım, aralık ayına sarkarsa, hatta ocak ayına sarkarsa en az 75.000 TL istiyoruz. Ekonomik şartlar bize bu hakkı veriyor..." ifadelerini kullandı.

Vakıfbank’tan gelen 18 bin TL değerindeki teklifin reddedildiği de iddialar arasında bulunuyor.

DÜŞÜK PROMOSYON GÜNDEM OLMUŞTU

EMNİYET SEN Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer'in polislerin promosyonlarına yönelik başlattığı kampanya hızla sonuca doğru gidiyor.

Diğer kamu kurumlarında çalışan memurlardan çok çok daha düşük promosyon parası aldığı ortaya çıkan polisler, duruma büyük tepki göstermiş bunun üzerine İçişleri Bakanlığı Vakıfbank'la 18 Mart'ta yaptığı protokolü revize etmek üzere görüşmeleri sürdürdüğünü açıklamıştı. EMNİYET SEN'in başlattığı kampanya özellikle son bir haftada büyük destek görmeye başladı. Sosyal medyada her gün farklı bir etiketle etkinlikler yapıldı. Daha önce görülmemiş şekilde toplamda 1 milyon civarında tweet atıldı. Sadece ‘@EGMninpromosyonu’ etiketli etkinlik teşkilatın sayısının çok üzerinde bir rakama ulaştı ve 400 bini geçti.

Kampanyayı yürüten EMNİYET SEN Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer süreci, gelinen noktayı şöyle değerlendirdi:

“Açık bir şekilde belirtmemiz gerekirse bizler ekonomik gerçeklere uygun bir anlaşma istiyoruz. Kulağımıza gelen beş yıllık 18 bin lira, beş yıllık 22 bin 500 lira, beş yıllık 27 bin 500 lira, beş yıllık 30 bin lira gibi anlaşmalar kesinlikle ekonomik şartlara uygun değildir. Talebimiz açık ve nettir; Bütün il ve ilçelerin sözleşmeleri revize edilerek yenilenmeli, Sözleşme süresi 3 yıl olmalı, En az 50 bin lira promosyon ödenmeli ve paranın tamamı peşin olarak ödenmeli.”

Kaynak : Türkiye Gazetesi