,

Cumhuriyet Savcısı'ndan 'Hayat Kadını' skandalı! İlişkiye girip dosyasını kapattı

İstanbul'da Anadolu Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı O.O, cinsel ilişkiye girdiği hayat kadınlarının şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve hırsızlık gibi dosyalarını kapattı. Kadınların ele geçirilen telefonlarında yazışmalar ortaya çıktı. Bunun üzerine HSK harekete geçti ve Cumhuriyet Savcısı O.O meslekten ihraç edildi. 

Cumhuriyet Savcısı'ndan 'Hayat Kadını' skandalı! İlişkiye girip dosyasını kapattı

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı O.O hayat kadınları ile cinsel ilişkiye girdiği, bunun karşılığında da, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve hırsızlık gibi dosyalarını kapattığı tespit edildi. Kadınların cep telefonunda savcı O'nın yazışmalarının görülmesi sonrası HSK harekete geçti. O., meslekten hızla ihraç edildi.

250 bin TL para istedi

İstanbul'da yaşayan hayat kadınları İ.Ç, İ.Ö ve Ö.D, cinsel ilişkiye girdikleri G. K.'nın görüntülerini çekerek söz konusu görüntüleri ailesine gösterecekleri ve sosyal medya hesabından yayacaklarını söyleyerek 250 bin lira para istedi. G. K.'nın tehdit ve şantaj şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Para isteyen hayat kadınları kimlikleri tespit edildikten sonra haklarında, şantaj, özel hayatının gizliğini ihlal etme suçlarından soruşturma başlattı. İstanbul Emniyetinin yaptığı operasyonun ardından şüphelilerden Ö.D tutuklandı.

Telefon incelemesinden savcı çıktı

İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanan şüphelilerden Ö.D'nin incelenen telefonunda; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı O.O çıktı. O'nın, hayat kadını Ö.D ile tanıştığı, sonrasında para karşılığı birlikte olduğu ve şüpheliler hakkında yürüttüğü soruşturmada yardımcı olacağına ilişkin mesajlar gönderdiği tespit edildi.

Hayat kadınlarının dosyasını kapattı

Hayat kadınlarından İ.Ç ve Ö.D bu kez, S. K.'nın evine birlikte gelerek S. K.'nın çıkardığı pantolonunun cebinden 3 bin lira para ile 350 dolar parasını çaldı. Bunun üzerine başlatılan soruşturmaya ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı O.O kovuşturmaya yer olmadığı dair karar verdi.

Önce görevden uzaklaştırıldı, sonra meslekten çıkarıldı

Skandalın cep telefonu mesajlaşmaları sonrasında çıkmasının ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İkinci Dairesi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı O.O'yu tedbiren görevden uzaklaştırdı. HSK, İkinci Dairesi, Teftiş Kurulu müfettişlerince yürütülen inceleme ve soruşturmanın tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı O. O'yu ihraç etti.

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler