Memurlar

Avukatın hırsı başını yaktı: 'Savcı sevgili' iddiası şoka uğrattı!

Müvekkili ile vekalet ücreti tartışması yaşayan kadın avukatın hırsı başını yaktı.

Eklenme : 16 Temmuz 2022 Cumartesi 09:20 - Güncelleme : 24 Ağustos 2022 Çarşamba 12:16


Bir adliye dergisinin sayfa düzeni, editörlüğü ve basım işlerini yapan ajansta oyuncu ve editör olarak çalışan G. M., geçtiğimiz yıllarda bir tazminat davası için avukat C. Ç. ile anlaştı. Ç., G.'ın tarafı olduğu tazminat davasını kazanıp, yaklaşık 1,5 milyon lirayı karşı taraftan tahsil etti. Oyuncu G. M., iddiaya göre avukatı tarafından tahsil edilen paranın bir kısmının kendisine ödenmediğini öğrendi. Avukatına durumu soran G., paranın vekalet ücreti olarak kendisinde kalacağı yanıtınca alınca avukatını azletti.

TEKNE TURUNDAN BİR FOTOĞRAF DELİL OLDU

İddiaya göre C. Ç. bu duruma sinirlenerek, G.'a ihtarname çekti ve vekalet ücretinin ödenmeyen kısmını da talep etti. G. ise eski avukatı hakkında adli makamlara başvurdu. Hakkında açılan soruşturma kapsamında ifade veren avukat C. Ç. ise yine iddiaya göre G. M.'ın bir savcı ile ilişki olduğunu bu nedenle kendisine mobbing uygulayarak, dosyalarda kendi başına işlem yapmaya çalıştığını son zamanlarda ise hakaret ve tehdit içerikli sözler sarf ettiğini ileri sürdü. Ç., söz konusu savcının ismini de ifadesinde söyledi.

Savunma dilekçesi ardından durumdan haberdar olan savcı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Avukat C. Ç.'ın kendisine iftira attığını, M.'ın sadece arkadaşı olduğunu ileri sürdü. Savcı şikayet dilekçesinde, "Bir arkadaşımın teknesinde G. ile tavla oynarken çekilmiş olduğum mayolu ve tişörtlü bir fotoğrafım ile ve yine bir yerde tek başıma otururken olan fotoğrafımı dava konusuyla alakası olmadığı halde delil olarak sunmuştur' dedi.

ÖZEL HAYATI İHLAL DAVASI

Savcılıkça yürütülen soruşturma sonunda, avukat C. Ç. hakkında, 'Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek, Hakaret' suçlarından dava açıldı. Hukuka, ahlaka aykırı iddialarda bulunmak suretiyle savcıyı ve eski müvekkilini tahkir ederek şeref, haysiyet, namus, toplum içindeki itibarları ve diğer fertler nezdindeki saygınlıklarını rencide ederek hakaret ettiği anlatılan iddianamede, iki müştekinin birlikte ve sevgili oldukları izlenimini doğurmaya yarayacak fotoğrafları dosyaya ibraz ederek özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa ettiği anlatıldı.

Kaynak : Sabah Gazetesi