Ankaraparçalı bulutlu0 °Cparçalı bulutlu
,

Ali Yalçın'ın ek gösterge açıklaması ne anlama geliyor?

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından ek göstergelere yeni açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın'ın ek gösterge açıklaması ne anlama geliyor?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın '3600 ek gösterge düzenlemesine' ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Gazetememur.com olarak hem açıklamaları yayınlıyor hem de yorumluyoruz.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın paylaşımları:

1-Ek Gösterge Düzenlemesinde Genel Memnuniyetin Yolu Tazminat Yansıtma Oranlarını Yükseltmektir. Kamu görevlilerinin ek göstergelerini gözden geçirmek ve adaletli bir düzenleme ile genel memnuniyet üretmek için gösterge kadar önemli bir diğer formül, Tazminat Yansıtma oranlarıdır.
Gazetememur.com Notu: Memur Sen başkanı Ali Yalçın, hükümetin sadece belirli meslek grupları için ek gösterge düzenlemesi yaptığını, bunun memnuniyet oluşturmayacağını söylemketedir. Tazminat yanstma oranları çok büyük bir mali bilanço gerektirmektedir. Yalçın "Biz istedik ama hükümet vermedi" demeye getirmektedir.

2-Ek Gösterge artışı yapmak emekli maaşı ve emekli ikramiyesini artırmak için son derece önemlidir. 3600'ün altındaki göstergeler için eş değer bir şekilde tazminat yansıtma oranı artışı yapılmaz ise genel memnuniyet için önemli bir konu sorunlu bir konuya dönüşür.
Gazetememur.com Notu: Memur Sen başkanı Ali Yalçın da ek gösterge düzenlemesinin çoğu kimseyi memnun etmeyeceğini ifade etmektedir.

3-3600 Ek Gösterge ve Göstergelerin yeniden düzenlenmesi amaçlı yapılan talep alma amaçlı toplantılarda, sadece belli meslek guruplarını değil tamamını kapsayacak şekilde tüm detaylarıyla beklentiyi aktardık. Talep ve beklentileri dikkate almış bir çerçevede teklifi bekliyoruz.
Gazetememur.com Notu: Memur Sen başkanı Ali Yalçın, yapılan toplantıların sadece belli meslek grupları için yapıldığına vurgu yapmaktadır. Her ne kadar kendileri ek göstergeleri olmayan ve diğe rmeslke grupları için de tekli götürdüklerini belirtese de öyle görünüyor ki bu tekliflerden bir şey çıkmayacaktır.

4-Teklifin de yapılacağı üçüncü toplantıyı Mayıs ayı içerisinde yapmak hedefiyle süreç işledi. "Toplantı ne zaman" soruları sorulmaktadır. Toplantının zamanını Bakanlığın hazırlıkları ve vereceği tarih belirleyecektir. Sosyal taraf olarak önemli oranda söyleyeceklerimiz paylaştık.
Gazetememur.com Notu: Bu açıklama, "toplantı zamanını hükümet erteleyip durmaktadır" anlamına gelmektedir.

5-Yeni şeyler söylemek, yetkililer tarafından yapılan çalışmanın görülmesine, teklifin gelmesine bağlıdır. Gayretimizde, amacımızda bellidir. Herkesi kapsayan hakkaniyetli bir düzenlemedir.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler