BIST 100 5.040,50 %0.17 Dolar 19,07 %0.12 Euro 20,60 %0.8 Altın Gram 1.194,45 %1.45 Brent Petrol 76,39 %1.88 Bitcoin 27.731,01 %0.6
Ankaraaz bulutlu18 °Caz bulutlu
,

Afet sonrasında yeni bir Bakanlık kurulması planlanıyor

Tüm enerjisini deprem bölgesine veren AK Parti, gelecekteki afetler için de yeni tedbirler alıyor. Afet Bakanlığı ile sürekli aktif görev yapacak Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi planlanıyor.

Afet sonrasında yeni bir Bakanlık kurulması planlanıyor

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, siyasi partiler seçimlere yönelik tüm hazırlıklarını yeniden gözden geçirmeye başladı. AK Parti'de de bu kapsamda önceki kampanya içeriklerinin tamamı askıya alınarak, depremin yaralarının sarılmasının ön planda olacağı yeni bir süreç için hazırlık yapılıyor.

AK Parti kurmayları, kalıcı konutlar yapılana kadar Türkiye'nin en önemli gündeminin bundan sonra depremin yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalar olacağına dikkat çekiyor. Parti yöneticilerinin yaptığı değerlendirmelerde, "Türkiye'de 6 Şubat'tan sonra çok şey değişti. Artık uzun bir süre depremi ve sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de tamamen deprem gündemli olacaktır. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanması gerekecek.

- Afet Bakanlığı adı altına yeni bir Bakanlık kurulacak

Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre,  Afet Bakanlığı ile sürekli aktif görev yapacak Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi planlanıyor.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler