,

4 Kuruma Ait Atama Kararları yayımlandı

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama ve görevden almaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2024/74, 75, 76, 77) Resmi Gazete'de yayımlandı.

4 Kuruma Ait Atama Kararları yayımlandı

Buna göre, 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince, Devlet Arşivleri Genel Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına Murat Yıldız, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına ise Abdülhamit Tüfekçioğlu atandı.

Ayrıca aynı sayılı kararnamenin aynı maddeleri kapsamında;

Milli Eğitim Bakanlığı Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen görevden alınırken, bu suretle boşala Rize Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf Tüfekçi getirildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne Şali Yıldırım, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüne ise Rıza Uçan atandı.

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/74

Devlet Arşivleri Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Murat YILDIZ atanmıştır.
18 Mart 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/75

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, 3 sayılı  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Abdülhamit TÜFEKÇİOĞLU atanmıştır.
18 Mart 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/76

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığı Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN görevden alınmış ve bu suretle boşalan Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf TÜFEKÇİ atanmıştır.
18 Mart 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/77
Sağlık Bakanlığı;
-    Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne Şali YILDIRIM,
-    Sağlık Yatırımlan Genel Müdürlüğüne Rıza UÇAN,
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.
18 Mart 2024

Kaynak : Resmi Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler