KPSS

KPSS sorularını yaklaşık 1000 öğretim üyesi hazırladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) kuruluşunun 49. yıl dönümü dolayısıyla, Bilkent yerleşkesinde, Prof. Dr. Ersoy ve merkez çalışanlarının katılımıyla kutlama etkinliği düzenlendi.

Eklenme : 22 Kasım 2022 Salı 19:38 - Güncelleme : 22 Kasım 2022 Salı 20:32


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "ÖSYM sınavlarına giren kardeşlerimizin emekleri bize emanettir. Bu emanetlere halel gelmesine kesinlikle müsaade etmeyiz." dedi.

ÖSYM Başkanı Ersoy, iptal edilen 2022 KPSS'nin ardından yapılan yeni KPSS sürecine ilişkin soruya karşılık şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle yapılan atamamın ardından, 4 Ağustos itibarıyla yeni sınav takvimimizi açıkladık. Bir sonraki sınavın yapılacağı 45 günlük süre içerisinde yaklaşık 1000 öğretim üyesi tarafından 7/24 esasına göre çalışarak 10 binin üzerinde yeni soru hazırladık. 18 Eylül'de başlayan KPSS'deki yoğun sürecimiz, 6 Kasım itibarıyla sona erdi ve bu sınavda 2 bin dolayında soru kullandık. Şükürler olsun ki hiçbir sorun olmadan süreçler tamamlanmış oldu. 27 Kasım'da KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavımızı yaparak KPSS sürecimizi tamamlamış olacağız. Bundan sonra da süreçleri sağlıklı bir şekilde yönetmeye devam edeceğiz."

Kaynak : Gazete Memur