BIST 100 5.114,98 %3.13 Dolar 20,94 %0.58 Euro 22,58 %-0.26 Altın Gram 1.312,76 %0.73 Brent Petrol 76,23 %2.64 Bitcoin 27.235,01 %1.27
,

KPSS Ortaöğretim Branş bazında sıralamalar yayımlandı

ÖSYM, KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamaları yayımladı.

KPSS Ortaöğretim Branş bazında sıralamalar yayımlandı

2022 KPSS-Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamalar

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2022-KPSS Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (e-okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler