BIST 100 8.242,27 %-0.75 Dolar 27,23 %0.04 Euro 28,85 %0.14 Altın Gram 1.670,17 %0.41 Brent Petrol 94,57 %0.66 Bitcoin 26.252,99 %0.22
,

Gazetememur haber yapmıştı. Askerlik şartı düzeltildi

Gazetememur.com'da yer alan haberde, askerde olanların başvurusunun alınmamasının yanlış olduğu belirtilmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sorunu çözdü

Gazetememur haber yapmıştı. Askerlik şartı düzeltildi

Dün gazetememur.com'da yer alan haberde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın askerlik hizmetini yapmakta olanların başvurusunu almamasının yanlış olduğuna dikkat çekilmişti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir açıklama yaparak, düzeltme yaptığını belirtti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Askerlik Şartı Kontrolüne İlişkin Duyuru

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın 12'nci maddesinde yer alması nedeniyle Bakanlığımız sözleşmeli personel alım ilanının genel şartlar bölümünde “a) 657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,” şeklinde şartlar konulmuştur.

Bu şartların (6) numaralı bendinde yer alan “Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,” şartının sistem tarafından kontrolünde değişiklik yapılarak, e-devlet üzerinden gelen bilgi ile kontrol yapılacak şekilde değişiklik yapılmıştır.

İlgililere ve adaylara duyurulur.

DÜN GAZETEMEMUR'DA YER ALAN HABER ŞU ŞEKİLDEYDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel almak için ilana çıktı. Adaylar başvurularını 10 ila 20 Ocak 2022 tarihleri arasında yapacak.

Ancak gazetememur.com'a ulaşan bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları sistemi askerde olanların başvurusunu engellemektedir. Bu uygulama yanlış olup, bunu yapan başka bir kurum bulunmamaktadır.

Başvuru kabul edilmeyen adayların, askerlikten dolayı başvuru yapamadıklarını gösteren ekran görüntüsüyle birlikte Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurması halinde bir sonuç çıkması mümkündür. Başvuru için tıklayın.

Ayrıca, adayların, CİMER üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuruda bulunup, başvurunun kabul edilmesini talep etmesi , bunun reddedilmesi halinde ise idare mahkemesinde 60 gün içinde dava açması gerekmektedir.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler