BIST 100 4.752,59 %3.75 Dolar 20,07 %0.57 Euro 21,58 %0.87 Altın Gram 1.255,74 %0.46 Brent Petrol 76,67 %-0.34 Bitcoin 27.844,99 %2.34
,
#İş İlanları #KPSS #Sözleşmeli personel

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 180 Sözleşmeli Personel Alacak

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere belirtilen pozisyonlara toplam 180 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 180 Sözleşmeli Personel Alacak

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’nci maddenin (b) ve (c) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 180 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğünden:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL (4/B) ALIM İLANI

Unvan

Başvuru Kodu

Cinsiyet

Adet

Aranan Nitelikler

Büro Personeli

BP01

-

5

Maliye veya Bankacılık ve Finans lisans programlarının birinden mezun olmak, en az 252 saatlik Genel Muhasebe sertifikasına sahip olmak.

Büro Personeli

BP02

-

3

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programından mezun olmak, muhasebe veya satınalma alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP03

-

3

İşletme veya İktisat lisans programlarının birinden mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarlı Muhasebe Kurs Programı sertifikalarına sahip olmak, muhasebe veya satınalma alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP04

-

6

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Bilgisayar Destekli Muhasebe ve Bilgisayar İşletmenliği sertifikalarına sahip olmak.

Büro Personeli

BP05

-

10

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı önlisans programından mezun olmak, bu alanda en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP06

-

8

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarla Daktilografi ile Üst Düzey Yönetici Asistanlığı sertifikalarına sahip olmak.

Büro Personeli

BP07

-

2

Ortaöğretim mezunu olmak, Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarla Daktilografi ile Üst Düzey Yönetici Asistanlığı sertifikalarına sahip olmak.

Büro Personeli

BP08

-

2

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği ile Yönetici Sekreterliği sertifikalarına sahip olmak, yönetici sekreterliği üzerine en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP09

-

2

Makine Mühendisliği lisans programından mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikalarına sahip olmak.

Büro Personeli

BP10

-

2

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Grafik ve Animasyon ile Web Tasarımı kurs programı sertifikalarına sahip olmak.

Büro Personeli

BP11

-

2

Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarla Daktilografi sertifikalarına sahip olmak. (Üniversitemiz Hukuk Müşavirliğinde çalıştırılmak üzere.)

Büro Personeli

BP12

-

2

İstatistik veya Ekonometri lisans programlarının birinden mezun olmak, alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP13

-

3

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak, alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP14

-

1

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans programından mezun olmak alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP15

-

2

Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarının birinden mezun olmak, alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak.

 

Büro Personeli

BP16

-

1

Basım ve Yayım Teknolojileri önlisans programından mezun olmak alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Büro Personeli

BP17

-

1

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Çeviribilim (İngilizce), Mütercim Tercümanlık (İngilizce) veya İngiliz Dil Bilimi lisans mezunu olmak, İngilizce alanında en az 80 puan YDS veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dil belgesine sahip olmak. (Yabancı dil puanlarına ilişkin belgelerin geçerliliği, belgenin doğrulanmasına göre belirlenir. Buna göre, Yükseköğretim Kurulu ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılmış merkezi yabancı dil sınavlarında süre sınırı aranmaz. Eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarının geçerlilik süresi; varsa belge üzerinde yazılı geçerlilik tarihine göre belirlenir. Aksi durumda bu süre sınav tarihinden itibaren beş yıl ile sınırlı tutulur. TOEFL Yabancı Dil Belgelerinin geçerlilik süresi iki yıl olarak kabul edilir.)

Spor Uzmanı

SU01

-

1

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olmak, Taekwondo ve Budokai branşlarında en az 4. kademe düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak, bu branşlardan herhangi birinde en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak.

Spor Uzmanı

SU02

-

1

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olmak, Wushu kung fu ve Yüzme branşlarında en az 3. kademe antrenörlük belgesine sahip olmak, bu branşlardan herhangi birinde en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak.

Spor Uzmanı

SU03

-

1

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Spor Bilimleri Fakültesi lisans mezunu olmak, Badminton branşında en az 3. kademe, Tenis ve Voleybol branşlarında en az 1. kademe düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

KG01

Erkek

15

Ortaöğretim mezunu olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi (*) dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak, güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, iç ve dış mekânlarda vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

KG02

Kadın

4

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

KG03

Erkek

7

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi (*) dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak, güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, iç ve dış mekânlarda vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

KG04

Kadın

4

Destek Personeli (Şoför)

DP01

Erkek

3

Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak, E veya D sınıfı sürücü belgesi ve SRC-2 ile Psikoteknik belgelerine sahip olmak. Bu alanda en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Destek Personeli (Şoför)

DP02

Erkek

5

Ortaöğretim mezunu olmak, E veya D sınıfı sürücü belgesi ve SRC-2 ile Psikoteknik belgelerine sahip olmak. Bu alanda en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

 

Destek Personeli (Aşçı)

DP03

-

5

Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak. Aşçılık üzerine en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Destek Personeli (Bahçe Bakımı)

DP04

Erkek

2

Ortaöğretim mezunu olmak, temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak, son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, bahçecilik alanında herhangi bir sertifikaya sahip olmak veya en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Destek Personeli (Bakım Onarım)

DP05

Erkek

1

Ortaöğretim mezunu olmak, Sıvacı Kalfalık/Ustalık Belgesi, Duvar Kalfalık/Ustalık Belgesi veya bu alanlarda herhangi bir kurs sertifikasına sahip olmak (MEB veya Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış belge)

Destek Personeli (Bakım Onarım)

DP06

Erkek

1

Ortaöğretim mezunu olmak, İnşaat Boyacısı Kalfalık /Ustalık Belgesine veya kurs sertifikasına sahip olmak. (MEB veya Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış belge)

Destek Personeli (Bakım Onarım)

DP07

-

1

Sahne Işık ve Ses Teknolojileri önlisans programından mezun olmak ve alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olmak veya herhangi bir önlisans programından mezun olup Seslendirme ve Işıklandırma Sistemleri Kurulum Bakım Onarımcısı sertifikasına veya Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı sertifikasına sahip olmak ve bu alanda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Destek Personeli (Temizlik)

DP08

Erkek

48

Ortaöğretim mezunu olmak, temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak, son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, hijyen sertifikasına sahip olmak. (Üniversite yemekhanesi, mutfak, temizlik ve bulaşık hizmetleri, servis, kat hizmetleri, diğer tüm birimlere ait temizlik vb. işlerde çalıştırılmak üzere.)

Destek Personeli (Temizlik)

DP09

Kadın

15

Ortaöğretim mezunu olmak, temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak, son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, hijyen sertifikasına sahip olmak. (Üniversite yemekhanesi, mutfak, temizlik ve bulaşık hizmetleri, servis, kat hizmetleri, diğer tüm birimlere ait temizlik vb. işlerde çalıştırılmak üzere.)

Destek Personeli

DP10

Kadın

2

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği ile Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi sertifikalarına sahip olmak, resepsiyon (ön büro) ve kat hizmetleri üzerine en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Kütüphaneci

KT01

-

2

Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik   lisans    programlarının   birinden     mezun    olmak.

Kütüphanecilik alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Mühendis

MH01

-

1

Makine Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde; Merkezi İklimlendirme Sistemi, Makine Bakım ve Onarımı, Otomasyon Sistemleri Destek Elemanı, Soğutma Sistemleri sertifikalarına ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca onaylı en az B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olmak.

Tekniker

TK01

-

1

Gıda Teknolojisi önlisans programından mezun olmak. Bu alanda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Tekniker

TK02

-

1

Makine önlisans programından mezun olmak. Bu alanda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Tekniker

TK03

-

1

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak, CCNA- network routing, switching, CEH (sertifikalı etik hacker), Exchange mail sunucu, Linux sistem yönetimi, Sql veritabanı programlama ve dizayn, veri kurtarma alanlarının her biri üzerine sertifika sahibi olmak ve bu alanlarda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Teknisyen

TS01

-

2

Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı dalından mezun olmak, bu alanda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

Teknisyen

TS02

-

1

Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olmak. Bu alanda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.

(*) Koruma ve Güvenlik Personeli pozisyonuna yerleşmeye hak kazananlardan, sözleşme imzalayacağı tarih itibariyle güvenlik kartlarının geçerlilik süresi biten adayların yerine yedek aday çağırılacaktır.

 

AÇIKLAMALAR
1)    Adaylar yalnızca bir kadro pozisyonuna başvurabileceklerdir.
2)    Teknik hizmetlerde yer alan pozisyonlar (Mühendis, Kütüphaneci, Tekniker, Teknisyen) sertifikalar hariç olmak üzere diğer pozisyonlar için teslim edilecek sertifikaların Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir.
3)    İlgili kadro pozisyonu için teslim edilecek sertifikaların, ilan gününden önceki bir tarihte alınmış olması gerekmektedir.
4)    Spor Uzmanı pozisyonuna başvuracakların antrenörlük kademe düzeyinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.
5)    Yerleşmeye hak kazanan adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
6)    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince, bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
7)    Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
8)    Başvurularda;
a)    Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.
b)    Önlisans mezunları için 2022 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
c)    Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
9)    Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanır.
10)    Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
11)    Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Başvuru Yeri/Adresi: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA
Başvuru Tarihleri:
Bu ilanın yayımlandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gündür.
Adayların başvurularını yukarıda belirtilen tarihlerde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.
Müracaat İçin İstenen Belgeler:
1)    KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi
2)    Başvuru Formu (Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. https://hacibayram.edu.tr/personel/idari-personele-iliskin-matbu-formlar)
3)    Diploma Örneği
4)    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
5)    Askerlik Durum Belgesi
6)    Hizmetin geçtiği yerden alınacak onaylı tecrübe belgesi ve SGK hizmet dökümü (tecrübe istenilen alanlar için)
7)    İlgili unvana ilişkin sertifika belgesi
8)    Adli Sicil Kaydı (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir) BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI
Adayların KPSS sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise iptal edilecek olup idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
Spor Uzmanı pozisyonu için KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar belirlenen adaylara Üniversitemiz tarafından yazılı ve/veya sözlü sınav yapılacaktır. Sınavın şekli ve tarihi ile sınava katılmaya hak kazanan aday listesi, başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde Üniversitemiz internet adresinden (https://hacibayram.edu.tr) yayımlanacaktır.
Diğer pozisyonlar için KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre belirlenecek olan aday listesi başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 7 (yedi) iş günü içerisinde Üniversitemiz internet adresinden (https://hacibayram.edu.tr) yayımlanacaktır.
Bu ilanlar tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Bu pozisyonlara ilişkin sonuçlar asil ve yedek olarak ilan edilecektir.
Yerleşmeye hak kazanan adaylar için yapılacak olan arşiv araştırması sonucunun olumlu olması halinde kendileriyle sözleşme yapılacaktır.
Tel: 0312 546 03 06 - 0312 546 03 09 - 0312 546 03 17

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler