KPSS

Adalet Bakanlığı personel alımı kaç puanla kapatır?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıkladığı 12 bin 823 kişilik personel alımında, sözlü sınava alınacak adaylar kaç KPSS puanıyla kapatacak?

Eklenme : 27 Şubat 2022 Pazar 23:24 - Güncelleme : 01 Ocak 0001 Pazartesi 00:00


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 12 bin 823 personel alımı sınav başvurularının 01 Mart 2022'de başlayacağını duyurdu. Bozdağ alınacak kadro unvanlarını da tek tek açıkladı. kpss/adalet-bakani-bozdag-alinacak-kadrolari-acikladi

Katiplik ve İKM'de, sözlü sınava çağrılacak aday sayısı

Zabıt kâtibi, cezaevi kâtibi ve daktilograf kadrolarına yapılacak atamalarda uygulamalı sınava merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının yirmi katı kadar aday çağrılır.

Zabıt kâtibi, cezaevi kâtibi ve daktilograf kadrolarına yapılacak atamalar hariç olmak üzere, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının üç katı kadar aday çağrılır.

Boy ve kilo şartı aranan unvanlarda; ilân edilen kadro sayısının üç katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanır. (İnfaz koruma memurluğunda boy ve kilo şartı aranıyor)

Katipliğe başvurularda en son 71 KPSS ile sıralamaya girilmesi bekleniyor.

İnfaz koruma memurluğunda Erkek), polis ve bekçi alımlarından dolayı 74 KPSS puanı ile sıralamaya girilmesi öngörülüyor.

Kaynak : TT