,

2022 EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı

ÖSYM başkanlığı 2022 EKPSS tercih kılavuzunu yayımladı

2022 EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı

Engelli adayları sorularını [email protected] mail adresine gönderebilir. Uzmanlarımız soruları titizlikle cevaplayacaktır.

2022 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM Başkanlığınca yayımlandı.

DUYURU
(05 Ocak 2022)

2022-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 11.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 05 - 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 14 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

İlkokul düzeyindeki kadrolar için tıklayın.engelliyeni1.xls

Ortaokul düzeyindeki kadrolar için tıklayın. engelliyeni2.xls

Önlisans düzeyindeki kadrolar için tıklayın. engelliyeni3.xls

Lisans düzeyindeki kadrolar için tıklayın. engelliyeni4.xls

2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler