,

Yerlikaya: Lise diplomam sahte değil!

Hamza Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada lise diplomasının sahte olduğuna dair iddianın gerçeği yansıtmadığı, iddianın bir soruşturmaya dayandığı, soruşturmanın da 2001 yılından FETÖ'nün Adliye Fişleme  İmamı olan savcı tarafından yürütüldüğünü, soruşturmanı hiçbir hukuki bağlayıcılığının bulunmadığını belirtti.

Yerlikaya: Lise diplomam sahte değil!

CHP Burdur Milletvekili ve TBMM idare Amiri Mehmet Göker, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, eski Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi ve güreşçi Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

Göker, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Usta çırak ilişkisinde bugün: Ekonomist,milli sporcu Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi, eski AKP milletvekili ve CUMHURBAŞKANI danışmanı Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı mahkemece tescillendi." dedi.

Hamza Yerlikaya, Göker'in açıklamasının ardından isminin yer aldığı lise, lisans ve yüksek lisans diplomasının fotoğraflarını Twitter'dan paylaştı.

Yerlikaya bir başka açıklamasında ise lise diplomasının sahte olduğuna dair iddianın gerçeği yansıtmadığı, iddianın bir soruşturmaya dayandığı, soruşturmanın da 2001 yılından FETÖ'nün Adliye Fişleme  İmamı olan savcı tarafından yürütüldüğünü, soruşturmanı hiçbir hukuki bağlayıcılığının bulunmadığını belirtti.

 

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler