,

Yenişafak EYT sorununu da çözdü

Yenişafak Gazetesi EYT heyetine dayandığı haberde "AK Parti ve MHP yeşil ışık yaktı, EYT'lilerin sorunu çözülüyor" dedi.

Yenişafak EYT sorununu da çözdü

Hafta içinde Sabah Gazetesinin yayımladığı "İşte 3600 ek gösterge taslağı" büyük yankı uyandırmıştı. Ancak gazetememur.com olarak aynı gün yayımladığımız analizde taslağın uydurma olduğunu belirtmiştik. Memur Sen ise bir gün sonra açıklama yaparak böyle bir taslak bulunmadığını belirtmişti.

Yenişafak Gazetesi ise bugün EYT'lilere dair bir haber yayımladı. Haberde, Cumhur İttifakının EYT sorununu 2022 yılında çözeceği belirtildi.

Çarşamba günü EYT'ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyetin TBMM'de AK Parti ve MHP'nin kapısını çaldığını belirten Yeni Şafak Gazetesi, Ziyarette Akbaşoğlu'nun "İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT'liler sorununu halledeceğiz" dediğini iddia etti..

Bu tür haberler, ilgili kitlesine ümit vadederek, 'tık' almaktan başka bir anlam ifade etmemektedir.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler