,

Valinin görev yeri değişti: Trafik kazasının görüntülerine 1 yıl sonra ulaşılabildi

Gazeteci Fatih Altaylı yazısında eski Karabük Valisi Fuat Gürel'in oğlu Ali Emre Gürel'in karıştığı trafik kazasının MOBESE görüntülerine bir yıl sonra ulaşıldığına yer verdi. Valinin pozisyonu değişince, kazanın kayıtlarına da ulaşılabildiği belirtiliyor.

Valinin görev yeri değişti: Trafik kazasının görüntülerine 1 yıl sonra ulaşılabildi

Gazeteci Fatih Altaylı kendi internet sitesinde yayımladığı bugünkü yazısında eski Karabük Valisi Fuat Gürel'in oğlu Ali Emre Gürel'in karıştığı trafik kazasının MOBESE görüntülerine bir yıl sonra ulaşıldığına yer verdi.

Altaylı’nın aktardığı olayda, son valiler kararnamesi ile valinin pozisyonu değişince, kazanın kayıtlarına da ulaşılabildiği belirtiliyor.

Yazının ilgili kısmı şu şekilde:

“Bu anlatacağım gerçekten bir utanç hikayesidir. Bir kamu görevlisinin, kamu görevinin verdiği gücü kötüye kullanmasıyla yaşanmış bir rezalettir.

Bundan 1 yıl kadar önce, 30.06.2022 günü Karabük’te bir kaza meydana geldi.

Ali Emre Gürel isimli bir kişinin kullandığı Ford marka bir araç, bir kavşakta Toyota marka bir otomobile büyük bir şiddetle çarptı ve otomobilde bulunan öğretmen bir çift, Behiye Portakal ve Salih Portakal kaza sonucu hayatlarını kaybettiler.

Gece 01:15’te meydana gelen kazanın iki de görgü tanığı vardı. Görgü tanıkları ifadelerinde Ford marka aracın saatte en az 150-180 kilometre saatlik bir süratle kendilerini solladığını ve hızla kavşağa dalarak kazaya sebebiyet verdiğini anlattılar.

Ancak bu ifadeye rağmen olay örtbas edildi.

Kazayı gösteren MOBESE kayıtları yok oldu.

Ve tanık ifadelerine rağmen tanıkların “en az 150 kilometre” ile kavşağa girdiğini söyledikleri Ali Emre Gürel değil, kendi yollarında giderken cinayet gibi bir kaza ile hayatlarını kaybeden Portakal çifti suçlu bulundu.

Olay bununla da bitmedi.

Ford marka aracı sigorta eden şirket, hayatını kaybeden Portakal çiftinin çocuklarına Ford marka aracın tamir masraflarını içeren bir fatura yolladı ve üzerine bir de icra takibi yaptırdı.

Anasız babasız kalan çocuklar bir de icra takibi ile karşı karşıya kaldılar.

Peki niye böyle oldu biliyor musunuz!

Çok basit.

Kazayı yapıp, iki kişinin ölümüne neden olan Ali Emre Gürel’in babası Fuat Gürel Karabük Valisi idi. Ancak son valiler kararnamesi ile Fuat Gürel valilikten alınıp, mülkiye müfettişliğine atanınca 1 yıldır bulunamayan MOBESE kayıtları bulundu ve kazanın tam da görgü tanıklarının anlattığı gibi meydana geldiği ortaya çıktı.

Şimdi umuyorum ki, bu dava yeni delillerin ışığında yeniden görülür.

Umuyorum ki, vicdanlı biri olduğu söylenen Adalet Bakanı bu konuda inisiyatif kullanır.”

İlişkili Haberler

Manşetler