USD : 18,58 %0,30
EUR : 18,47 %1,12
ALTIN (Gr): 1.021,56 %0,76
BIST 100 : 3.460,80 %2,02
BITCOIN : 20.080,30 %2,46
Petrol : 90,97 %2,38
Gündem

Ümit Özdağ'ın yardımcısı yabancılara ev satmış!

Suriyelileri Türkiye'den göndereceğim diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın yardımcısına ait şirketin yabancılara ev satışı yaptığı ortaya çıktı

19 Eylül 2022 Pazartesi 20:27

Sürekli olarak sığınmacıları Suriye'ye göndermeyi vaadeden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın yardımcısının şirketinin yabancılara ev satışı yaptığı ortaya çıktı.

Özdağ'ın yardımcısının sığınmacılara ev satışı yapması sosyal medyada büyük tepki çekti. Milli Beka Hareketi Konfederasyonu Genel Başkanı Murat Şahin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Zafer Partisi gelecek sığınmacılar gidecekti hani.! genel başkan yardımcın Salih Zeki Altun’un, sahibi olduğu iddia edilen Ofton İnşaat’tan sığınmacılara oturma izni sözü karşılığında ev sattığı iddia ediliyor. Ne diyorsun bu işe Ümit Özdağ? Araplara satış nasıl?"

 

OFTON ŞİRKETİ SAHİBİ AÇIKLAMA YAPTI

Ofton İnşaat'ın sahibi Salih Zeki Altun açıklama yaptı. İddiayı reddeden Salih Zeki Altun aynen şu açıklamayı yaptı. 

Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

Twitterda SIĞINMACILARA vatandaşlık karşılığı daire satışı yaptığım hakkında yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulu’nda yer aldığım inşaat şirketine ait taşınmazlar mevzuatta vatandaşlık için gereken asgari tutarın hayli üstündedir. Vatandaşlık alınması maksadıyla yapılan kapsül taşınmazlar değil, yaşam alanları inşa etmek firmamızın temel maksadıdır. Dairelerimizin satışı ise zaman zaman kendi satış ekibimiz tarafından zaman zaman ise satış acentelerince yürütülmektedir.

İlgili mevzuatın hazırlanması bize değil iktidar ve meclise ait bir çalışma olup satış sonrasında vatandaşlık almak üzere başvuru yapılmışsa da bu bizim bilgi ve kontrol yükümlülüğümüz dahilinde değildir.

Bu yola ‘’Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetinde’’ hissetmem sebebiyle çıktım ve bu sebeple siyasi hayatta bir görev edindim. Tıpkı bize Atatürk tarafından emrolunduğu gibi.

Beni, Yönetim Kurulu’nda bulunduğum şirketi hedef alabileceklerini bilmeme rağmen hissettiğim bu ihtiyaç doğrultusunda bu yola çıkmakta tereddüt etmeyişimden; gerçeği söylemeye veya yazmaya muktedir olmayan kişilerin yaptığı haber veya asılsız iddialar sebebiyle vazgeçmeyeceğimi belirtmek isterim. Şahsıma ve ticari kimliğime zarar vermek amacıyla yapılan haberlere ilişkin tüm hukuki yollara başvuracağım.

Saygılarımla
Salih Zeki ALTUN

Kaynak : Gazete Memur