BIST 100 4.812,92 %-1.7 Dolar 19,19 %0.03 Euro 20,74 %-0.93 Altın Gram 1.220,25 %0.04 Brent Petrol 79,93 %1.72 Bitcoin 28.498,98 %1.42
Ankaraparçalı bulutlu5 °Cparçalı bulutlu
,

Türkiye'deki en üst düzey terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka Bestler Dereler Operasyonu'nda Türkiye'deki en üst düzey terörist olan Hamiyet Yalçınkaya'nın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Türkiye'deki en üst düzey terörist etkisiz hale getirildi

Soylu, paylaşımında, "Durmak yok! Eren Abluka Bestler Dereler Operasyonu'nda Türkiye’deki en üst düzey terörist olan; Sözde Botan Saha Sorumlusu Kırmızı Kategorideki Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya SARI TORBADA. Kahraman Jandarma'mıza tebrikler" ifadelerini kullandı.

Bakanlıkta açıklama yaptı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Şırnak Bestler Dereler bölgesinde Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde yürütülen operasyonlarda, 22 Ocak'ta Besta Giresinumu bölgesinde 7 teröristin etkisiz hale getirildiği anımsatıldı.

Açıklamada, 7 Mart'ta başlayan ve devam eden Eren Abluka Sonbahar Kış-26 Şehit Jandarma Uzman Çavuş İslam Çubuk 2023-1 Operasyonu kapsamında çatışma bölgesindeki aramalar sırasında bulunan bir cesedin yurt içindeki en üst düzey terörist olan ve kırmızı kategoride aranan sözde Botan Saha Sorumlusu Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya olduğunun belirlendiği belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Durmak yok. Eren Abluka Bestler Dereler Operasyonu'nda Türkiye'deki en üst düzey terörist olan sözde Botan Saha Sorumlusu kırmızı kategorideki Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya sarı torbada. Kahraman jandarmamıza tebrikler." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler