,

Türkiye nefesini tuttu! 194. saatte 4 şehirden umudun sesi geldi!

Türkiye nefesini tuttu! 194. saatte enkaz altındaki 27 kişiden gelen yaşam belirtileri ümitleri yeniden yeşertti. Hatay'da 7, Kahramanmaraş'ta 9, Gaziantep'te ise vücut ısısı tepsit edilen 5 kişi ve Adıyaman'da ise enkaz altından 6 kişinin sağ olarak çıkarılması bekleniyor. Öte yandan Kahramanmaraş'ta yaşam koridoru oluşturulan 3 kız kardeşin depremde can veren HÜDA PAR Kahramanmaraş İl Başkanı Nusrettin Üdürgücü'nün kızları olduğu, Üdürgücü'nün eşi Rabia, oğulları Abdülkerim ve Muhammed Yasin'in de 10 Şubat'ta enkazdan cansız bedenlerinin çıkarıldığı öğrenildi.

Türkiye nefesini tuttu! 194. saatte 4 şehirden umudun sesi geldi!

Türkiye gelecek güzel haberler için nefesini tuttu! Felakette 194. saate girilirken ümitleri yeşerten haberler geldi. Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Adıyaman'da enkazdan gelen sesler ile zamana karşı yarış başladı. Toplam 27 kişi için canhıraş mücadele sürerken, Kahramanmaraş'ta Seçkinler Apartmanı'nın enkazında canlı ulaşılan 3 kız kardeş için ekipler yaşam koridoru oluşturdu.

27 CAN İÇİN UMUT IŞIĞI YANDI

Depremin 9. gününde Hatay'da daha önce ses alınamayan enkazdan 184. saatte ses geldi. Antakya'daki Kerem Apartmanı’nda enkaz altında kalan 5 kişiden ikisinde aktif ısı tespit edildi, 1 kişiden ise ses geldi. Enkazda sismik ölçümler tamamlanırken Libyalı ekiplerin çekildiği enkazda, Soma’dan gelen madenciler ve Kıbrıs arama kurtarma ekipleri ile beraber çalışmalar devam ediyor.  

Öte yandan Hatay’da Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşam belirtisi alınan Madenoğlu Apartmanı'nın enkazında kurtarma çalışmaları sürüyor.

Hatay'da bir enkazda 194 saattir kirişlerin arasında kalan aynı aileden 3 kişiden ses alındı. Ekipler Galip Ölmez ve 6 aylık eşi Şebnem Ölmez'i enkazdan kurtarabilmek için seferber olmuş durumda.

KAHRAMANMARAŞ'TA 9 KİŞİ İÇİN CANHIRAŞ MÜCADELE

Kahramanmaraş'ta ise enkazdan ses geldiği, 3 kişinin yıkılan binanın altında olabileceği belirtiliyor. Ekipler zaman zaman sessizlik isteyip enkazda dinleme yapıyor.

Kahramanmaraş'ta 8 katlı Ebrar Sitesi'nin giriş katında polis memurunun 10 yaşındaki kızı Ayça Çepni, daracık alanda secde pozisyonunda JAK ekipleri tarafından bulundu. Ekipler şimdi Ayça'nın annesine ulaşmaya çalışıyor. Ayrıca kapıcı dairesindeki baba ile oğlundan ısı alındı. Ekipler bina temelinin yanından kepçeyle alan açıp yatay bir tünel yoluyla içeri girmeye çalışıyor.
BİR AİLEDEN 3 KUŞAK ENKAZ ALTINDA: ANANE, ANNE VE TORUN İÇİN UMUTLU BEKLEYİŞ

Yine Kahramanmaraş'ta ses alınan Aydın Apartmanı'ndaki Mine Aydın, 20 günlük bebeği ve anneanne için yoğun çaba sürüyor.

Bölgeden gelecek güzel haberler için umutlu bekleyiş devam ediyor.

3 KIZ KARDEŞ İÇİN NEFESLER TUTULDU

Kahramanmaraş Seçkin Apartmanı'nda da 3 kız kardeşten daha yaşam belirtisi alındı! Kız kardeşlerden gelen ses ile büyük sevinç yaşanırken, birkaç metre kaldığı belirlendi. 3 kız kardeşin depremde can veren HÜDA PAR Kahramanmaraş İl Başkanı Nusrettin Üdürgücü'nün kızları olduğu öğrenildi. Ayrıca Nusrettin Üdürgücü'nün eşi Rabia, oğulları Abdülkerim ve Muhammed Yasin'in de 10 Şubat'ta enkazdan cansız bedenlerinin çıkarıldığı bildirildi.

Enkazda yoğun çalışma yürütülürken, tünelin başına sedyeler sevk edildi. Zeynep (16) Hayriye Zişan (15) ve Ecrin Üdürgücü (12) enkazın aynı noktasında tespit edildi.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler