,

Türkiye ikincisi müdür görevden alındı, yerine İyi Partili vekilin oğlu atandı

İŞKUR Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş görevden alındı. Uzun yıllar Eskişehir'de görev yapan Yoldaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından görevden alınması dikkat çekti.

Türkiye ikincisi müdür görevden alındı, yerine İyi Partili vekilin oğlu atandı

Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra görevden alınması şaşkınlık yarattı.

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Geçtiğimiz yıl Samsun’dan sonra kurum olarak Türkiye ikincisi durumunda olan Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü’nün görevden alınması Eskişehir’de bir çok kesimin tepkisine neden oldu.

Görevden alınmasının bir sebebinin olmadığını ifade eden Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş, şunları kaydetti:

“29 Mayıs tarihinde görevden alındım. Görevden alınmamın bir sebebi yok. Sadece istedikleri bir arkadaşı yerime atamak. Yerime atanacak kişinin de İYİ Parti kurucularından Ersönmez Yarbay'ın oğlu İş Müfettişi C. Y. olduğunu öğrendim.

İçim buruk değil, demek ki yaşanacakmış. Görevden alınmamın kesinlikle performans ile ilgili değil. Hiçbir problemimiz yoktu, Eskişehir geçen sene 2022'de Samsun'dan sonra Türkiye ikincisi oldu. Performans ve idare açısından hiçbir problem yok.

Böyle aniden oldu ve kötü bir zamanda çıktı bu karar, beklemiyorduk. İdareyle, performansla alakalı bir şey kesinlikle değil. Ankara’dakilerin ve bakanımızın takdiri dendi.

Çalışma Bakanlığı'ndan gelen yazı üzerine görevden alındığımı öğrendim, nedeni de belirtilmedi. Bana ayrıl dediler, ben de hemen ayrıldım. Hiç sormadım nedenini, görünen hiçbir neden yok”

“DUYAN DA CHP İKTİDARA GELDİ SANIR”

Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın görevden alınmasına Eğitim-Birsen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Akar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İş Kur Müdürü Hasan Yoldaş Çalışma Bakanlığı tarafından bugün itibariyle görevden alınmış. Duyan da CHP iktidara geldi Ak Parti'nin atadığı bürokratları görevden alıyor sanır. Seçim öncesi Ak Parti iktidardan gidecek ve onların atadığı bürokratlar yerine listelerimiz hazır diyorlardı.

Ak Parti gitmedi ama bir liste varmış demek ki. Kimin listesi bilmem! Bu görevden alma ile ilgili ayrıca Eskişehir siyasetine de herhangi bir bilgi verilmemiş. Eskişehir'de bürokrasinin çeşitli kademelerinde yıllarca hizmet etmiş bir kişiyi seçimin hemen bir gün sonrası yangından mal kaçırır gibi görevden almak yerinde bir karar değildir.

Eminim dün seçim başka şekilde neticelenseydi ‘liste hazırlayanlar’ Hasan Yoldaş'ı bugün bu kadar hızlıca görevden almazlardı. Bu neyin telaşı anlamak zor doğrusu.”

Kaynak : Sözcü Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler