Seçimlerde, Ak Parti'nin oyunun üstüne oy ekleyeceği umuduyla aday yapılan Turgut Altınok, Ankara'da büyük bir hezimet yaşadı. Seçim sonuçlarına göre Mansur Yavaş, Turgut Altınok'a 17 puan fark attı.
Ancak Turgut Altınok sadece Ankara Büyükşehiri kaybetmekle kalmadı, Keçiören'de aday yapılmasını sağladığı Zafer Çoktan adlı aday nedeniyle Ak Parti Keçiören'i de kaybetti.
Keçiören uzun yıllardır Ak Parti'nin kalesi özelliğindeydi.
Yüzde 25 oranındaki sandık açılma oranlarına göre Mansur Yavaş'ın aday olmasını sağladığı Mesut Özaraslan Keçiören'de yüzde 45,5 oyla birinci konumda.
Turgut Altınok'un aday yapılmasını sağladığı, Keçiören pazarlarında birlikte dolaştığı avukat Zafer Çoktan ise ancak yüzde 33 oy alarak, ilk kez Ak Parti'ye Keçiören'i kaybettirdi