BIST 100 4.896,06 %-0.95 Dolar 19,16 %0.19 Euro 20,95 %0.21 Altın Gram 1.209,53 %0.31 Brent Petrol 79,21 %1.2 Bitcoin 28.092,01 %1.02
Ashburnaçık11 °Caçık
,

Tunç Soyer, Osmanlı hanedanına hakaret etmeye devam etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şehrin kurtuluşunun 100. yılında yaptığı konuşmada Osmanlı'ya yüklendi. Başkan Soyer, gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, Osmanlı hanedanına hakaret etmeyi sürdürdü

Tunç Soyer, Osmanlı hanedanına hakaret etmeye devam etti

İzmir'in kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü için akşam saatlerinde binlerce kişi  Gündoğdu Meydanı'nında toplandı.

Megastar Tarkan'ın da konser vereceği alanda konserden önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kalabalığa seslendi.

"Gaflet ve hıyanet içindeydiler"

Soyer konuşmasında 100 yıl önce İzmir için verilen mücadeleye değinirken Osmanlı yönetimini suçlayarak, "100 yıl önce bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları ve çocukları hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar." dedi.

"Yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar"

Soyer konuşmasının devamında, "İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar, teslim oldular. Ve bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim ülkemizi işgal etti." ifadelerini kullandı.

 

TUNÇ SOYER OSMANLI HANEDANINA HAKARET ETMEYİ SÜRDÜRDÜ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün 9 Eylül İzmir'in kurtuluşunun 100. yıldönümü nedeniyle kentte tüm gün süren ve akşamında Tarkan konseriyle son bulan coşkulu kutlamaların ardından bugün kendisini hedef alanlara yanıt verdi. Soyer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sevgili İzmir. Dün akşam çok güzeldin!" dedi ve ardından "Hepimizin tek yürek olduğu bu muhteşem buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez" mesajı verdi. 

Soyer'in Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle: 

"Sevgili İzmir. Dün akşam çok güzeldin! Hepimizin tek yürek olduğu bu muhteşem buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez. Biz işgalcilerin gemileriyle kaçan saray erkanının değil, bağımsızlığımız için göğsünü siper eden Mustafa Kemal Atatürk'ün ve bu uğurda canını feda eden atalarımızın izinden yürümeye devam edeceğiz. "

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler