BIST 5.001,06 %1.92 Dolar 19,04 %0.03 Euro 20,80 %0.63 Gr. Altın 1.210,95 %0.45 Petrol 76,04 %-0.83 Bitcoin 27.520,01 %2.58
İstanbulparçalı bulutlu9 °Cparçalı bulutlu
,

Şükrü Kolukısa zorladı ama Ali Yalçın güven tazeledi

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ilkelerinden ödün vermeden çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Özümüzden kopmadan, kuruluş felsefemize sadık kalarak yolculuğumuzu sürdüreceğiz, büyüyeceğiz ve çelikleşeceğiz. Yarına ilişkin çok daha güçlü bir teşkilatı birlikte oluşturacağız” dedi. 354 oyun kullanıldığı seçimde başkan adayı Şükrü Kolukısa'nın aldığı 125 oy dikkat çekti.

Şükrü Kolukısa zorladı ama Ali Yalçın güven tazeledi

Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kurulu sona erdi. İki listeyle girilen seçimde mevcut Genel Başkan Ali Yalçın güven tazeledi. 354 oyun kullanıldığı seçimde Ali Yalçın ve listesi 225 oy alırken, Şükrü Kolukısa ve listesi ise 125 oy aldı. ali Yalçın bu sonuçlara göre oyların yüzde 60'ını alarak genel başkan seçildi.

Başkan Ali Yalçın bir önceki seçim olan 2019 yılındaki 6. Olağan Genel Kurul'da,  306 delegenin 280'nin oyunu, yani geçerli oyların yüzde 90'ını alarak başkan seçilmişti. Yalçın, 2015 yılındaki seçimde ise 299 oydan 236 oy alarak genel başkanlığa seçilmişti.

Yalçın: Sendikal yolculuğumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz, büyüyeceğiz ve çelikleşeceğiz

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Yalçın, deprem felaketinden etkilenen illere yönelik yeni planlamalarla işe koyulacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Memur-Sen ailesi olarak, yarın ilk işimiz, depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı sürdürmek, yaraları sarma konusunda yeni planlamalar yapmak, yeni adımlar atmak olacaktır. Yine en önemli işimiz, eğitim çalışanlarını bekleyen sorunlara ilişkin yeniden kolları sıvamak, sorun çözme ve kazanım üretme mücadelemizi sürdürmektir. Çünkü bizim varlık nedenimiz, üyelerimizin, eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarını iyileştirmek, özgürlük alanlarını genişletmektir. Esas kuruluş amacımız budur. Bununla birlikte, ülkemize hizmet etmeye, duyarlı davranmaya ve nerede mazlum, mağdur varsa elimizi uzatmaya, gözyaşını silmeye, haksızlıkların giderilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Özümüzden kopmadan, ilkelerimizden ödün vermeden, kuruluş felsefemize sadık kalarak sendikal yolculuğumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz; büyüyeceğiz ve çelikleşeceğiz. Yarına ilişkin çok daha güçlü bir teşkilatı birlikte oluşturacağız.”

Kolukısa: Arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi aynı minval üzere devam ettireceğiz

Genel Başkan Adayı Şükrü Kolukısa ise, olanda hayır olduğunu dile getirerek, “Rabbim neyi tecelli ettirmişse o bizim başımızın tacıdır. Siz bizim kardeşlerimiz olarak tercihinizi hangi yönde yapmış olursanız olun hukukumuzda, arkadaşlığımızda, kardeşliğimizde zerre kadar bir değişme asla olmayacaktır. Rabbim bizim için hayırlısı neyse onu takdir etmiştir. Biz arkadaşlığımızı, yolculuğumuzu, kardeşliğimizi aynı minval üzere devam ettireceğiz. Ben sonucun sendikamız için, eğitim camiası için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, genel başkanımı ve seçilen ekibini tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Seçim sonucuna göre Eğitim-Bir-Sen Genel Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

Ali Yalçın (Genel Başkan),

Talat Yavuz (Genel Sekreter),

Mesut Öner (Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı),

Abdülaziz Aydın (Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı),

Muammer Karaman (Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı),

Ramazan Çakırcı (Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı),

Ali Deniz (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı).

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler