,

Skandala imza atan memurlara soruşturma

Bursa Valiliği, İnegöl Nüfus Müdürlüğü’nde vatandaşla yüz yüze gelmemek için cama kağıt yapıştıran memurlarla ilgili açıklama yaptı. Tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçen valilik, personelin tespit edildiği ve haklarında disiplin soruşturması başlatıldığını belirtti.

Skandala imza atan memurlara soruşturma
Bursa'nın İnegöl ilçesinde nüfus müdürlüğünde görevli memurlar, skandal bir harekete imza attı. Vatandaşla yüz yüze gelmemek için gişe camına A4 kağıtları asan memurlar, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Tepki çeken görüntüler sonrası Bursa Valiliği harekete geçti.
 
Konu : İnegöl Nüfus Müdürlüğünde Gerçekleşen Olayın Basına Yansıyan Videosu Hk.

Yerel medya kuruluşları ve sosyal medya hesapları üzerinden ilçe nüfus müdürlüğünde işlem bankoları önünde bulunan camların kağıt ile kapatıldığı ve vatandaşların görülmesinin engellendiğinin ifade edildiği “İnegöl Nüfus Müdürlüğünde Bu Neyin Nesi?” başlıklı haberle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiği anlaşılmıştır.

Bahse konu haber ile ilgili; bankolarda görev yapan personel tespit edilmiş ve söz konusu kağıtların kendilerine bakan yüzünde işlemlerde kullanılan mevzuat hükümlerine ilişkin notların yer aldığı görülmüştür. Söz konusu kağıtlar derhal kaldırılmış olup konunun her boyutuyla araştırılması amacıyla sorumlu yönetici ile personel hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler