,

Siyasi parti mitingine giden öğretmene aylıktan kesme cezası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 20 Temmuz'da Giresun'da düzenlediği mitinge katılan öğretmene aylıktan kesme cezası verildi.

Siyasi parti mitingine giden öğretmene aylıktan kesme cezası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 20 Temmuz'da Giresun ve ilçelerinde yaptığı esnaf ziyaretinde kendisine çiçek veren öğretmenin başına gelmeyen kalmadı. 21 yıllık öğretmen Mustafa Dizdar, Bulancak'ta Akşener'e bir buket çiçek verdi. Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı.

Öğretmenin mitinge gitmesi suç mu?

Sözcü'nün haberine göre, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe öğretmeni Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açtı. Dizdar savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının suç oluşturmadığını ve görüntülerin kendisinin paylaşmadığını söyledi.

Maaşının yarısı kesildi, sürgün edildi

Değerlendirmede Dizdar'a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne tayinine karar verildi.

İlişkili Haberler

Manşetler