,

Sinan Ateş'in neden öldürüldüğü belli oldu

NTV, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanan Doğukan Çep'in ifadesine ulaştı. Çep ifadesinde, “Ateş'in yargılandığı davayla ilgili olarak kendisine sahip çıkmadığını" öne sürdü.

Sinan Ateş'in neden öldürüldüğü belli oldu

NTV'den Gökhan Gerçek'in haberine göre, Sinan Ateş “Dodo” lakabı kullanan Doğukan Çep’in talimatıyla öldürüldü. Çep ifadesinde, Yargıtay’da temyiz aşamasındaki bir dosyası için yardım istediğini ancak Ateş'in yardımcı olmadığını, kızgınlıktan dolayı korkutma amacıyla olayı plandığını itiraf etti.

"YARGITAY'DAKİ DOSYAMDA YARDIMCI OLMADI, KORKUTMAK İSTEDİK"

 Ateş cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanan Doğukan Çep’in emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. NTV’nin edindiği bilgiye göre Çep ifadesinde “Sinan Ateşi ocak başkanıyken bize sahip çıkmadı. Yargıtay’da temyiz aşamasındaki bir dosyam için yardım istedim ancak yardımcı olmadı. Bunun kızgınlığı ile korkutmak ve gözdağı amaçlı olayı planladık. Öldürülme amacımız yoktu” dedi.

“Dodo” lakabı kullanan Doğukan Çep’in, İstanbul Gülsuyu’da Hasan Ferit Gedik cinayetinde 35 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor.

KEŞİF DE YAPILDI

Şüphelinin cinayetten 2 gün önce İstanbul’dan Ankara’ya geldiği, Sinan Ateş'in gittiği yerleri saat saat not ederek tetikçiye bildirdiği tespit edildi. Zanlının saldırının ardından önce Bolu Gerede’ye ardından İstanbul’a gittiği belirlendi.

İKİ ÖZEL HAREKATÇI 13 KİŞİ TUTUKLANDI

Tetikçi olduğu belirlenen ve hala aranan Eray Özyağcı’yı Ankara’ ya getiren özel harekat polislerinden birinin uyuşturucu kaydı bulunduğu da bildirildi.

Zanlının suç kaydına rağmen nasıl polis olduğu araştırılıyor. Polisler ilk ifadelerinde zanlıyı kim olduğunu bilmeden Ankara’ya getirdiklerini savundu. İsmini ve tetikçi olduğunu gözaltına alınınca öğrendiklerini söyledi.

Cinayet ile ilgili soruşturmada bugüne kadar 17 isme ulaşıldı. Tetikçi dışındaki tüm isimler yakalandı. Ankara Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerince yürütülen soruşturmada Organize, Narkotik, Terör ve İstihbarat gibi birimler de destek veriyor.

SORUŞTURMADA TUTUKLU SAYISI 13'E YÜKSELDİ

Öte yandan soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 5 zanlıdan 3 ü tutuklandı, 2 zanlı ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında azmettiricilikle suçlanan Doğukan Çep ile keşif görevi yapmakla suçlanan Suat Kurt da var. Tutuklananların sayısı 13 e yükseldi.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler