,

Sinan Ateş'in eşinden açıklama: Devletimiz, suçluları tespit edecek

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesinin ardından eşi Ayşe Ateş, sosyal medyadan açıklama yaptı. Ateş'in ölümünün siyasi malzeme haline getirilmemesini isteyen Ayşe Ateş, "Acımıza saygı duysunlar." dedi. Ayşe Ateş, "Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir." ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş'in eşinden açıklama: Devletimiz, suçluları tespit edecek

Ankara'da silahlı saldırıya uğrayarak öldürülen Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, ailesi adına Sinan Ateş'in sosyal medya hesabından bir açıklama metni paylaştı.

Ayşe Ateş, sosyal medyanın hüküm yeri olmadığını belirterek, “Gerek Sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur” dedi. "Acımıza saygı duyulmalı" diyen Ateş, "Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir." ifadelerini kullandı.

Eşinin cenazesine gelerek taziyelerini iletenlere teşekkür eden Ayşe Ateş'in açıklaması şu şekilde:

"Ankara'da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş'in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz adına teşekkür ediyorum. Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur. Sosyal medya bir hüküm yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir. Her şeyden önemlisi Allah, en büyük adalet ve hüküm sahibidir.

Acımızı bir siyasi malzeme haline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza saygı duymalarıdır. Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi hatırasına saygı göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır."

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler