,

SGK Başkanı Cevdet Ceylan görevden alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin, SGK Başkanını görevden alındı

SGK Başkanı Cevdet Ceylan görevden alındı

Gazetememur.com'un edindiği bilgilere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 31 Ağustos 2021 tarihinde, SGK Başkanlığına vekaleten atadığı Cevdet Ceylan'ı görevden aldı.

Başkanlık görevine daha önce Müsteşar yardımcılığı görevi de yapan ve halen İŞKUR Yönetim Kurulu üyesi olan Kürşad Arat vekaleten atandı.

-----------------

Kürşat Arat kimdir?

1971 Balıkesir doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

1993 tarihinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında University of San Francisco’dan İşletme-Finans dalında yüksek lisans derecesi aldı. 1996 yılında Kısa Dönem Askerlik görevini müteakiben 1997 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda çalışmaya başladı. Piyasalar, İletişim ve Dış İlişkiler, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüklerinde ve Merkez Bankası Frankfurt Temsilciliğinde uzman yardımcısı, uzman, Müdür Yardımcısı ve kıdemli temsilcilik memuru kadrolarında 18 yıl boyunca çalıştı.

Bu dönem boyunca, G-20, IMF, BIS, OECD, Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası, toplantılarında Bankayı temsil etmiş, 2012 yılında TBMM Dilekçe Komisyonu “Dövize Endeksli Konut Kredisi Mağdurları” komisyonunda görev almıştır. 2013-2015 yılları arasında hükümetler arası programın yürütülmesinde KKTC teknik heyetinde teknik heyet üyesi olarak ve programın 4. gözden geçirmesinde mali sektör başkanı olarak görev yapmıştır. Merkez Bankasındaki görevi sırasında; Türk-Rus Hükümetler Arası Karma Ekonomik Komisyonu altında kurulan Türk-Rus Bankacılık ve Finans Alanında İşbirliği Çalışma Grubu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Bankacılık ve Finans Çalışma Grubu üyesi olarak çalışmıştır. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti ve Pakistan ile imzalanan para takası anlaşmaları ve yerel paralar ile ticaret çalışma gruplarında görev almıştır. Aralık 2015-Ağustos 2016 arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak çalışmıştır.

2006 yılından itibaren ise ODTÜ İşletme Bölümünde, yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders vermektedir.

İlişkili Haberler

Manşetler