,

Selvi: Erken seçim hazırlığı mı yapılıyor

"Kulislerde acaba iktidar baskın seçime mi hazırlanıyor duygusu oluştu"

Selvi: Erken seçim hazırlığı mı yapılıyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partili milletvekillerinde erken seçim hazırlığı yapıldığına yönelik bir kanaat oluştuğunu yazdı.

Selvi, bugünkü köşe yazısında iktidar yetkilileri tarafından ısrarla “erken seçim yok” açıklaması yapılmasına rağmen tersi bir görüşün hakim olduğuna dair iddiasını dile getirdi.

Vekiller için “Erken seçim olabileceğini söyleyenler şu gerekçelere dayandırıyorlar” diye yazan Selvi, şöyle devam etti:

1- 6’lı masa cumhurbaşkanı adayı belirleyemedi. Ayrıca Türkiye’nin sorunlarına yönelik çözüm önerileri oluşturup bir cazibe merkezi oluşturamadı.

2- Cumhurbaşkanı adayının belirleneceği zaman 6’lı masada bir çatlak oluşabilir.

3- Ekonomi en önemli gündem maddesi olmasına rağmen yakıcı etkisi azalmaya başladı.

4- Asgari ücrette ara zam, memur ve emeklilere enflasyonun üstünde artış sağlanması, tarım ürünlerinin taban fiyatları siyasi iklimi değiştirdi.

5- AK Parti oyları son iki aydır tekrar yükselişe geçti. Seçmen muhalefetten umduğunu bulamadı. Tekrar AK Parti’ye dönmeye başladı.

6- Cumhurbaşkanı Erdoğan tahıl koridoru başta olmak üzere uluslararası krizlerde çözümün adresi oldu.

7- Siyasi iklimi pozitife döndürmüşken, zorlu kış ayları ve Rusya-Ukrayna savaşının ne getireceği bilinmediği için haziranı beklemeden seçime gitmek mantıklı olabilir.

İlişkili Haberler

Manşetler