Gündem

Selçuk Bayraktar Kızılelma'nın test sürüşünü paylaştı

Selçuk Bayraktar, milli imkanlarla üretilen Kızılelma'nın test sürücüsüne ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Eklenme : 20 Kasım 2022 Pazar 20:30 - Güncelleme : 20 Kasım 2022 Pazar 20:37


Türkiye, savunma sanayide başarılı adımlar atmaya devam ediyor.

Türk mühendislerin geliştirdiği teknolojilerle birlikte üretilen insansız hava araçları Türk Ordusu'nun gücüne güç katmayı sürdürüyor.

Türkiye İHA üreten ülkeler arasında

Türkiye'nin ilk insansız hava aracı (İHA) uçağı olan Bayraktar Kızılelma milli ve özgün olarak geliştirildi.

Baykar tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, taksi ve koşu testini başarıyla tamamladı.

Test sürüşünden başarıyla geçen Kızılelma'nın o görüntülerini, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından paylaştı.

"Bayraktar Kızılelma ile bir pazar hatırası"

"Bayraktar Kızılelma ile bir pazar hatırası" notuyla paylaşım yapan Selçuk Bayraktar'ın paylaşımı çokça beğeni aldı.

İlk uçuş 2023 yılında yapılacak

Şu an için geliştirilme aşamasında olan Bayraktar Kızılelma İnsansız Savaş Uçağı (İHA) projesinin testi, zeminde devam devam edecek, Kızılelma’nın ilk uçuşunun 2023 yılında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Selçuk Bayraktar Kızılelma nın test sürüşünü paylaştı #3

 

Selçuk Bayraktar Kızılelma nın test sürüşünü paylaştı #4

 

 

 

 

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağının pistten ilk görüntüleri yayımlandı.

Baykar'dan yapılan açıklamaya göre, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA Taksi ve Koşu Testi'ni başarıyla tamamladı.

İlk uçuş 2023'te

Baykar'ın yaklaşık 20 yıllık derin teknoloji birikimi ve tecrübesiyle geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı projesinin test süreci, yer testleri ile devam edecek. Bayraktar KIZILELMA'nın ilk uçuşunun 2023'te gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Bayraktar KIZILELMA özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış kabiliyetiyle muharebe sahasında devrim gerçekleştirecek bir platform olacak.

KIZILELMA Taksi ve Koşu Testi'ni tamamladı

Türkiye'nin inşa ettiği ve halihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu Gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar KIZILELMA, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.

Bu kabiliyetiyle Mavi Vatan'ın korunmasında da aktif rol alacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı