BIST 100 5.114,96 %3.13 Dolar 20,92 %0.58 Euro 22,58 %-0.26 Altın Gram 1.312,76 %0.73 Brent Petrol 76,11 %2.49 Bitcoin 27.190,01 %0.87
,

Savcı Sayan'ın sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme

ADÜ Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, önceki akşam kalp krizi geçirdiği öğrenilen AKP'li Savcı Sayan'a ilişkin "Sağlık durumu iyi, genel durumu iyi. Bugün serviste takip ediyoruz. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Nasip olursa yarın taburcu etmeyi planlıyoruz" açıklamasını yaptı.

Savcı Sayan'ın sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Sayan'ın, önceki akşam geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Hastanenin Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada Sayan'ın göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye geldiğini, bilinen bir damar ve şeker hastalığının da bulunduğunu aktardı.

"SAĞ TARAFINDAKİ DAMARINDA CİDDİ ORANDA BİR DARLIK SAPTADIK"

Güngör şunları kaydetti:

"Yaptığımız tetkiklerde, kısmi kalp krizi adını verdiğimiz bir bulgu saptadık. Kanda tropolin denen bir değer var. Gizli ya da aşikar kalp krizini gösteren değerde yükseklik olunca ve göğüs ağrısı olunca anjiyo kararı aldık. Kendisine de ilettik bu kararımızı. Laboratuvarımıza aldık. Sonra el bileğinden girerek anjiyosunu yaptım.

Sağ tarafındaki damarında ciddi oranda bir darlık saptadık. Oraya balon ve bir adet stent uyguladım. Sağlık durumu iyi, genel durumu iyi. Bugün serviste takip ediyoruz. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Şu an için komplikasyon gelişmedi. Nasip olursa yarın taburcu etmeyi planlıyoruz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler