,

Sahte doktorun çelişkili ifadeleri

ADANA Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sahte doktor yaka kartı ile yakalanan C.S.’nin, görevliler tarafından götürüldüğü anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. C.S., yaka kartını hastanede görevli bir doktorun verdiğini, bu nedenle mağdur olduğunu söyledi.

Sahte doktorun çelişkili ifadeleri

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki güvenlik görevlisi, kantinde alışveriş yapan C.S. isimli kadının, üzerinde ‘asistan doktor’ ibaresi bulunan yaka kartından şüphelendi. Kadına hangi bölümde görevli olduğunu soran güvenlik görevlisi, çelişkili yanıt alınca durumu hastane polisine bildirdi. Polisin yaptığı kontrolde yaka kartının sahte olduğu belirlendi. Gözaltına alınan kadın, polis merkezine götürüldü.

RAHAT HAREKET EDEBİLMEK İÇİN KULLANMIŞ

İfadesinde, hastanede rahat hareket edebilmek için yaka kartını taktığını itiraf eden C.S., “Haftada 3 gün hastanede fizik tedavi görüyorum. Yaka kartını bir kırtasiyeden çıkarttırdım. Asansör ve kantinde bulunduğum zamanlarda bu kartı kullanıyordum. Herhangi bir hasta muayene etmedim, hasta odası ya da muayenehaneye girmedim” dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.S., savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

YAKALANMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Sahte yaka kartı ile hastanede gezen C.S.’nin, görevliler tarafından götürüldüğü anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde, C.S.’nin hastane koridorunda cep telefonu ile konuştuğu anlar yer aldı. C.S., yaka kartını hastanede görevli bir doktorun verdiğini, bu nedenle mağdur olduğunu öne sürdü

HASTANE: TANI VE TEDAVİ ALANLARINDA BULUNMADI

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada, sahte doktor yaka kartı ile yakalanan C.S.’nin, yapılan incelemelerde herhangi bir tanı ve tedavi alanında bu sıfatla bulunmadığı, süreçte yer almadığının teyit edildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"24.01.2024 tarihi saat 12.00 sularında güvenlik görevlilerimiz tarafında hastanemizin halka açık olan kısımlarında kendisini 'Asistan Doktor' olarak tanıtan şüpheli bir kişi tespit edilmiştir. Konu hakkında hastane yönetimimiz güvenlik görevlilerimiz tarafından ivedilikle bilgilendirilmiştir. Kişinin taşıdığı görev kartının sahte olduğu ve hastanemiz ile herhangi bir ilişkisinin olmadığının anlaşılması üzerine konu kolluk kuvvetlerine aksettirilmiş ve hastanemiz yönetimince kişi hakkında personeli ve vatandaşı yanıltmaya, kurum ve hekimlik mesleğinin saygınlığına gölge düşürmeye, hastane içerisinde güvenliği ihlal etmeye teşebbüsten şikayetçi oluşmuştur. Yapılan incelemelerde şahsın herhangi bir tanı ve tedavi alanında bu sıfatla bulunmadığı, süreçte yer almadığı teyit edilmiştir. Zira sağlık hizmeti sunumunda yetkisiz ve ehliyetsiz kişilerin engellenmesine hastane yönetimimizce azami özen gösterilmektedir. Şimdiye değin olduğu gibi vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği konusundaki hassasiyet ve titizliğimiz yasaların belirlediği normlar çerçevesinde sürdürülmeye devam edilecektir."

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler