,

Sağlık Sen üye sayısını artırdı

Sağlık-Sen, 245 bin 850 olan üye sayısını bu yıl 265 bin 337'ye çıkardı. 

Sağlık Sen üye sayısını artırdı

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereği her yıl Mayıs ayında yapılan üye sayımlarına göre, Sağlık-Sen 2022 yılı için de genel yetkili sendika oldu. Sağlık-Sen, böylece 14 yıldır kesintisiz sürdürdüğü yetkili sendika olma başarısını toplamda 265 bin 337 üye ile taçlandırdı. 

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum-kuruşlar ve üniversite hastanelerindeki yapılan sayımlara göre genel yetkili sendika olmaya hak kazanan Sağlık-Sen, 245 bin 850 olan üye sayısını bu yıl 265 bin 337'ye çıkardı. 

Genel Başkan Durmuş: Yetkimizi Perçinledik

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, emek, hak ve adalet mücadelesinin öncüsü Sağlık-Sen’in haklı davasından taviz vermediğini kaydetti. Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emek ve alın teri mücadelesini kararlıkla sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da yetkimizi perçinledik. Sağlık-Sen teşkilatının gayretli çalışmaları sonucunda üye sayımızı 265 bin 337’ye çıkardık. Bize güvenen tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine, fedakar teşkilat mensuplarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler