Gündem

Sabah Gazetesi anket sonuçlarını yayımladı: AK Parti, yüzde 41 bandını aştı

Sabah gazetesi, AKP'nin yaptırdığı son saha araştırmalarını paylaştı, rakip partilerin oy oranlarına yer verilmedi: "AK Parti, yüzde 41 bandını aştı"

Eklenme : 22 Ocak 2023 Pazar 13:43 - Güncelleme : 22 Ocak 2023 Pazar 13:45


Sabah gazetesi, AKP'nin yaptırdığı son saha araştırmalarında AKP'nin oyunun yüzde 41 bandını aştığını belirtti. Haberde araştırma şirketi ve araştırmanın künyesi verilmedi, rakip partilerin oy oranları da paylaşılmadı. 

Zübeyde Yalçın imzalı haberde “Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin son yapılan MYK toplantısında, her geçen gün kendilerine yönelik desteğin arttığını belirterek, "Bunu meydanlarda görüyorum" demişti. Yapılan son araştırmalar Başkan Erdoğan ve AK Parti'nin oy oranı hızla yükselirken, 6'lı masanın çakıldığını ortaya koydu.” denildi.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Seçime doğru giderken AK Parti'nin oyları hızlı bir artış trendine girdi. EYT düzenlemesinin yanı sıra memur ve emekli maaşları, asgari ücretteki artış AK Parti'nin oylarına 3 puanlık artış olarak yansıdı.

Buna göre AK Parti, yüzde 41 bandını aştı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik destek de her geçen gün artarken, özellikle bir sonuç dikkat çekti. "Erdoğan'a asla oy vermem" diyenlerin oranı yüzde 47'lere geriledi. Seçime 4 ay kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın potansiyel oy oranı yüzde 53'e yükseldi. Bu rakamın giderek artacağı hesaplanıyor.”

Kaynak : Gazete Memur