BIST 100 8.334,95 %1.41 Dolar 27,41 %0.08 Euro 29,07 %0.3 Altın Gram 1.627,72 %0.0 Brent Petrol 92,45 %0.26 Bitcoin 28.058,01 %3.85
,

Rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 3 zanlıdan 2'si tutuklandı

Eskişehir'de düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan ve merkez Tepebaşı İlçe Belediyesinde memur olarak görev yapan 3 şüpheliden ikisi tutuklandı.

Rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 3 zanlıdan 2'si tutuklandı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesinde memur olarak görev yapan bazı kişilerin vatandaşlardan rüşvet aldığı iddiasıyla ihbar ve şikayetlerde bulunulduğu bildirildi.

Söz konusu şikayetlerle ilgili olarak, "rüşvet almak ve rüşvet almaya aracılık etmek" suçu kapsamında şüpheli kişilerle ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Belediye çalışanı A.A, Ö.U. ile S.A. isimli şüpheliler Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadelerinin ardından 'rüşvet almak ve rüşvet almaya aracılık etmek' suçundan tutuklanmaları talebi ile nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildikleri, hakimlikçe yapılan sorgularının ardından A.A. ve Ö.U. isimli şüpheliler hakkında tutuklama kararı verildiği, S.A. isimli şüpheli hakkında ise yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol kararı verildiği, soruşturman tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürüldüğü, kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler