,

Rekabet Kurulu'ndan sıfır ve ikinci el araç kararı

Rekabet Kurulu, birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren 24 teşebbüs hakkında yürütülen soruşturmada, ilgili kanun hükümlerinin ihlaline yönelik belge bulunmadığından, teşebbüslere idari para cezası uygulanmaması kararlaştırıldı.

Rekabet Kurulu'ndan sıfır ve ikinci el araç kararı

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre;

Birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütörlerin ve araç kiralama şirketlerinin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.

03.03.2022 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda;

Birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve/veya araç kiralama şirketi 24 teşebbüs hakkında 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiklerine ilişkin bilgiye ve belgeye ulaşılamadığından adı geçen teşebüslere 4054 sayılı Kanun’un 16. maddesi çerçevesinde idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.

Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere gerekçesi daha sonra tebliğ edilecek olan 03.03.2022 tarih, 22-11/170-69 sayılı kararın açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler