,

Polisin burnunu kıran AK Parti Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yaşanan arbede sırasında karakol girişinde görevli bir polis memurunu darbederek burnunu kıran AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı H.K tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polisin burnunu kıran AK Parti Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yaşanan olay büyük tartışma yarattı. AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı H.K ve beraberindeki kişiler, karakol girişinde görevli bir polis memuruna darbedip burnunu kırdı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ


Olay sonrasında gözaltına alınan 5 kişiden AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı H.K'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA: KARAKOL GİRİŞİNDE ARBEDE YAŞANDI


Kayseri Valiliği, skandalın gündem haline gelmesi ve büyük tepki çekmesi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"30 Ağustos 2022 tarihinde akşam saatlerinde Tomarza İlçe Emniyet Amirliği girişinde bir siyasi partinin gençlik kolları yönetiminde bulunan şahıs ile karakol girişinde görevli polis memuru arasında arbede yaşanmıştır. Karakolda görevli diğer personelin müdahalesi ile şahıs göz altına alınmıştır. Yaralanan polis memuru doktor raporu alarak ilgili mercilere şikayette bulunmuştur. Konunun birimlerimize iletildiği andan itibaren yasal sistemin işletilmesi sağlanmıştır. Emniyette ifadesi alınan şahıs savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkartılmıştır. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan şahıs Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Şahsın yargılanması tutukluluk haliyle devam etmektedir.

"KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"


Kayseri Valiliği olarak konuyu takip etmekte olduğumuzu, hiç bir suretle ve hiç bir gerekçeyle milletimizin huzuru için fedakarca görev yapan emniyet çalışanlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı hoş görmediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiririz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuya ilişkin şunları söyledi: "Dün akşam itibarıyla olayı öğrendim ve valimizle konuştum. O olayla ilgili hemen gereken yapıldı ve tutuklandı. Biz olayın her tarafına bakıyoruz. Bizim için olayın kanunlara uygunluğu önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zamanda olmadığı kadar bugün güçlüdür."

----------

POLİS MEMURUNDAN AÇIKLAMA

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde bir siyasi partinin gençlik kolları yönetiminde bulunan şüpheli tarafından darbedilen polis memuru F.Ç, şikayetçi olmaması için baskı yapıldığı iddialarına ilişkin, "'Sonuna kadar arkandayız, ne gerekiyorsa yapacağız' dendi.

Arkadaşlar geldi her konuda yardımcı oldular. Zaten ben şikayetçi oldum." dedi.

F.Ç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini darbeden kişinin görevini bilmediğini belirterek, olayın yaşanmasının ardından Vali Gökmen Çiçek ile kaymakam ve emniyet müdürünün hemen hastaneye geldiğini ifade etti. F.Ç, bu durumun kendisini şaşırttığını ve mutlu ettiğini söyledi. F.Ç, hastaneye AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun da gelerek kendisini ziyaret ettiğini kaydetti.

"Size şikayetçi olunmaması konusunda gerek bir siyasi parti tarafından gerekse devlet kanadı tarafından bir baskı yapıldı mı?" sorusu üzerine F.Ç, şöyle konuştu:
"Kesinlikle hayır. Tam tersine... Dediğim gibi valimiz, il emniyet müdürümüz, kaymakamımız, müdürlerimiz benden daha çok üzüntülü, daha böyle gergindiler. Sanki bana değil de onlara yapılmış gibi, benden daha çok üzgündüler. Ben de şaşırdım yani orada. Kesinlikle böyle bir şey olmadı. 'Sonuna kadar arkandayız, ne gerekiyorsa yapacağız' dendi. Arkadaşlar geldi her konuda yardımcı oldular. Zaten ben şikayetçi oldum. Artık hukuka kalmış. Yani hakimin, mahkemenin takdiri."

Polis memuru F.Ç, "Hem üzüntülüyüm, yaşadığım olaydan dolayı hem de emniyetin, devletimin, valimin, kaymakamımın bu kadar sahiplenmesi, bu kadar koruması gerçekten çok mutluyum yani üzüntüm gitti yerine mutluluk yaşıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Valiliği, Tomarza İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polis memuru F.Ç’yi darbeden şüphelinin tutuklandığını bildirmişti.

----------------

AK PARTİ KAYSERİ İL TEŞKİLATINDAN AÇIKLAMA

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı, Tomarza İlçe Emniyet Amirliğinde görevli bir polis memurunu darbeden kişinin, partideki görevinden el çektirildiğini bildirdi.

Partiden yapılan açıklamada, Tomarza ilçesinde AK Parti Gençlik Kollarında da görevli olan bir kişinin, yakın tarihte yapılacak düğünü için izin almak amacıyla ailesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne gittiği, bu sırada görevli polis memuru ile arasında asla tasvip edilemeyecek şekilde tartışma ve arbede yaşandığı belirtildi.

İlgili kişinin mahkemece tutuklandığı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olayın tarafımızca öğrenilmesiyle birlikte ilgili şahıs hakkında Genel Merkez Gençlik Kollarımızdan gelen üst yazı ile ivedilikle görevinden el çektirilme kararı verilmiştir. Ayrıca olayın hemen akabinde yaralanan polis memurumuz Şehir Hastanesinde İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları Teşkilatı olarak ziyaret edilerek durumdan duyduğumuz üzüntü dile getirilmiştir. Önemle belirtmek isteriz ki ülkemizde ve şehrimizde görev alan asker, polis ve tüm güvenlik güçlerimiz bizler için çok kıymetlidir. AK Parti Kayseri Teşkilatı olarak şehrimizin güvenliği için çalışan ve ter döken tüm güvenlik güçlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Kayseri Valiliği, Tomarza İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polis memuru F.Ç’yi darbeden şüphelinin tutuklandığını bildirmişti.

İlişkili Haberler

Manşetler