BIST 100 5.114,96 %3.13 Dolar 20,94 %0.58 Euro 22,60 %-0.26 Altın Gram 1.312,76 %0.73 Brent Petrol 76,14 %2.49 Bitcoin 27.146,98 %0.14
,

Özel okul ücretleri zammında geri adım

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), "2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir" ifadelerini kullandığı paylaşımı kaldırdı.

Özel okul ücretleri zammında geri adım

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), "2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir" ifadelerini kullandığı paylaşımı kaldırdı. TÖZOK'un yeni açıklamasında "Özel okul ücretleri, TÜİK tarafından ilan edilen oranlar dikkate alınarak MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmenliğine uygun olarak düzenlenecektir" denildi.

Ükemizde; Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZKURBİR), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) adı altında olmak üzere 5 özel derneği bulunmaktadır.  En büyük dernek olan ÖZDEBİR derneği ise henüz bir açıklama yapmamıştı.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), sosyal medya hesabından okul ücretlerine yapılacak zam oranıyla ilgili açıklamasını kaldırarak yeni bir paylaşım yaptı.

TÖZOK’un ilk açıklamasında “MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçmiş yıllardaki uygulamaları değerlendirildiğinde 2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir. Kurumlarımız velilerini ve çalışanlarını göz önüne alarak azami dikkatle bütçe yapacak ve kendi artış oranlarını yayınlayacaklardır” denilmişti.

“YÖNETMELİĞE ATIF YAPILARAK BELİRTİLMİŞ BİR AÇIKLAMAYDI”

TÖZOK’un ikinci açıklamasında ise ilk açıklamanın yönetmeliğe atıf yapılarak belirtilmiş bir açıklama olduğu ifade edilerek “Velilerimizce artış oranının bu şekilde olacakmış gibi anlaşılması nedeniyle ilgili açıklama kaldırılmıştır” denildi.

Ayrıca, açıklamada “Özel okul ücretleri, TÜİK tarafından ilan edilen oranlar dikkate alınarak MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmenliğine uygun olarak düzenlenecektir” ifadelerine yer verildi.

TÖZOK 'YÜZDE 62,98 FİYAT ARTIŞI YAŞANACAK' DEMİŞTİ

Azami fiyat artış oranının yüzde 62,98 olarak açıklandığı TÖZOK açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçmiş yıllardaki uygulamaları değerlendirildiğinde 2022-2023 öğretim yılı okul ücretleri için azami artış oranının % 62,98 olduğu görülmektedir. Kurumlarımız velilerini ve çalışanlarını göz önüne alarak azami dikkatle bütçe yapacak ve kendi artış oranlarını yayınlayacaklardır."

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler