,

'Nisan ayının ilk yarısında bahar değerlerini görmeyeceğiz'

Bünyamin Sürmeli’den kar değerlendirmesi: Nisan ayının ilk yarısında bahar değerlerini görmeyeceğiz

'Nisan ayının ilk yarısında bahar değerlerini görmeyeceğiz'

Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, henüz netleşmese de İstanbul’un bir kar sistemi daha görme ihtimali olduğunu söyledi.

İstanbul'da Nisan ayında da kar yağışı sürprizi bekleniyor. Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul başta olmak üzere birçok kenti etkisi altına alan kar yağışına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Sürmeli, bir kar sistemi daha görme ihtimali olduğunu söyledi.

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Sürmeli, "Muhtemelen bir sistem daha görebiliriz. Bu şu anda net değil. Bölgede dolaşan orta enlemlere akacak soğuk dalga var. Orta enlemlerde sadece Türkiye yok, Grönland ve Atlantik'in ortasından tutun da Asya'ya kadar inecek. Orta enlemlere indiğinde bizim için de bir ihtimal var demek. Mart'ın sonu ve Nisan ayının ilk yarısında bahar değerlerini görmeyeceğiz. Beklediğimiz bahar Nisan ayının ikinci yarısında olacak" dedi.

Öte yandan Sürmeli bugün ve yarın için kar yağışının aralıklarla devam edeceğini ancak yağmurla birlikte olacağını için kar örtüsünün olmayacağını söyledi.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler