BIST 4.975,45 %-3.13 Dolar 19,01 %0.01 Euro 20,41 %0.58 Gr. Altın 1.210,49 %0.48 Petrol 72,63 %-0.45 Bitcoin 27.574,01 %1.36
İstanbulaçık10 °Caçık
,

MHP'li Vekil: Erdoğan'la görüştüm, asgari ücrete zam gelecek

amla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü ifade eden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, asgari ücrete ve emekli aylıklarına temmuz ayında zam geleceğini söyledi.

MHP'li Vekil: Erdoğan'la görüştüm,  asgari ücrete zam gelecek

Son günlerde asgari ücrete ikinci zam yapılacağı bilgisi kulislerde dolaşırken önce AK Partili isimlerin sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olumlu sinyaller vermesi bu iddiaları iyice güçlendirdi.

Kocaeli Gazetesi'nden Serhat Güneş'in haberine göre, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partililerle buluşmasındaki konuşmasında hem emekli aylıklarına hem de asgari ücrete zam geleceğini söyledi.

"TEMMUZ AYINDA ZAM GELECEK"

Asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'la konuştuğunu söyleyen Sancaklı, "İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75'ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir" ifadelerini kullandı.

İlişkili Haberler

Manşetler